Čo znamená over 2.5 gólu? Ligy s najviac gólmi v tejto sezóne

5 min čítaniaČísla sa obnovujú každú hodinu

Hlavné zistenia

  1. Over 2.5 gólu znamená v zápase tri alebo viac gólov, nech ich strelí ktorýkoľvek tím; naše čísla počítajú výsledok po riadnom hracom čase.
  2. Ako často má zápas aspoň tri góly, veľmi závisí od ligy: vybrané ligy v Pro Vyhľadávači sa od seba výrazne líšia.
  3. Každý podiel čítajte spolu s počtom zápasov: čím menej zápasov, tým viac sa podiel ešte môže pohnúť.

Čo znamená over 2.5 gólu

Over 2.5 gólu, teda viac ako 2,5 gólu, znamená, že v zápase padnú tri alebo viac gólov, nech ich strelí ktorýkoľvek tím. Počet gólov je celé číslo, takže zápas je vždy na jednej strane línie: dva góly alebo menej znamenajú under 2.5.

  • 2–1Over: tri góly
  • 1–1Under: iba dva góly
  • 3–0Over: všetky tri strelil jeden tím
  • 2–0Under: jasná výhra, a predsa iba dva góly

Každá gólová línia funguje rovnako: číslo je o pol gólu nižšie ako potrebný počet gólov.

  • Over 1.5: dva góly alebo viac
  • Over 2.5: tri góly alebo viac
  • Over 3.5: štyri góly alebo viac

Naše čísla počítajú výsledok po riadnom hracom čase vrátane nadstavenia. Predĺženie a penaltový rozstrel do nich nepatria.

Čísla v skratke

Podiel zápasov tejto sezóny s tromi alebo viac gólmi pre 66 líg z filtra „Len vybrané“ v Pro Vyhľadávači s podielom over 2.5: priemer za všetky a oba konce rozpätia.

Priemer
55 %
66 líg
Maximum
75 %
Super League (Švajčiarsko), 72 zápasov
Minimum
33 %
Championship (Škótsko), 64 zápasov
Priemer 55 %Championship (Škótsko): 33 %Super League (Švajčiarsko): 75 %33 %75 %MinimumChampionship (Škótsko)Championship (Škótsko)MaximumSuper League (Švajčiarsko)Super L… (Švajčiarsko)
MinimumChampionship (Škótsko)33 %
MaximumSuper League (Švajčiarsko)75 %
Priemer55 %

42 percentuálnych bodov delí najvyšší podiel od najnižšieho.

Všetky vybrané ligy na jednej osi

Každá bodka je jedna liga, umiestnená podľa podielu zápasov s aspoň tromi gólmi. Čiara označuje priemer; pri piatich ligách s najvyšším podielom je uvedený názov.

Over 2.5 gólu: podiel zápasov podľa líg v tejto sezóne
0 %25 %100 %Priemer 55 %Championship (Škótsko): 33 %Premier Soccer League (Južná Afrika): 37 %Liga Profesional Argentina (Argentína): 38 %Premier League (Egypt): 39 %NPFL (Nigéria): 41 %Serie B (Brazília): 43 %Primera División (Uruguaj): 44 %Super Liga (Srbsko): 47 %Primera A (Kolumbia): 47 %Premier League (Bielorusko): 47 %Premier League (Anglicko): 47 %League Two (Anglicko): 47 %K League 1 (Južná Kórea): 47 %Ligue 2 (Francúzsko): 48 %Liga I (Rumunsko): 48 %1. SNL (Slovinsko): 48 %Segunda Liga (Portugalsko): 49 %First League (Bulharsko): 49 %Serie B (Taliansko): 50 %Segunda División (Španielsko): 50 %I Liga (Poľsko): 50 %Serie A (Brazília): 51 %Premier League (Ukrajina): 51 %1. Lig (Turecko): 51 %Super League 1 (Grécko): 52 %First League (Rusko): 52 %Premier Division (Írsko): 53 %Allsvenskan (Švédsko): 53 %1. Division (Dánsko): 53 %Primera División (Čile): 54 %Primeira Liga (Portugalsko): 54 %Liga MX (Mexiko): 54 %League One (Anglicko): 54 %Premier League (Rusko): 55 %Superliga (Dánsko): 56 %NB I (Maďarsko): 56 %Liga II (Rumunsko): 56 %Czech Liga (Česká republika): 56 %Pro League (Saudská Arábia): 57 %2. Bundesliga (Nemecko): 57 %Premiership (Škótsko): 58 %La Liga (Španielsko): 58 %Ligue 1 (Francúzsko): 59 %J1 League (Japonsko): 59 %A-League (Austrália): 59 %Süper Lig (Turecko): 60 %2. Liga (Rakúsko): 60 %Serie A (Taliansko): 61 %Premier League (Wales): 61 %HNL (Chorvátsko): 61 %Ekstraklasa (Poľsko): 61 %Super Liga (Slovensko): 62 %Championship (Anglicko): 62 %Challenger Pro League (Belgicko): 62 %Major League Soccer (USA): 64 %Eliteserien (Nórsko): 64 %Bundesliga (Rakúsko): 64 %3. Liga (Nemecko): 64 %Jupiler Pro League (Belgicko): 65 %Challenge League (Švajčiarsko): 65 %FAW Championship (Wales): 66 %Eerste Divisie (Holandsko): 67 %Bundesliga (Nemecko): 69 %Eredivisie (Holandsko): 72 %1. Division (Nórsko): 72 %Super League (Švajčiarsko): 75 %Super League (Švajčiarsko)Super League (Švajčiarsko) 75 %1. Division (Nórsko)1. Division (Nórsko) 72 %Eredivisie (Holandsko)Eredivisie (Holandsko) 72 %Bundesliga (Nemecko)Bundesliga (Nemecko) 69 %Eerste Divisie (Holandsko)Eerste Divisie (Holandsko) 67 %
Over 2.5 gólu: podiel zápasov podľa líg v tejto sezóne
Over 2.5 gólu: podiel zápasov podľa líg v tejto sezóne
Super League (Švajčiarsko)75 %
1. Division (Nórsko)72 %
Eredivisie (Holandsko)72 %
Bundesliga (Nemecko)69 %
Eerste Divisie (Holandsko)67 %
FAW Championship (Wales)66 %
Challenge League (Švajčiarsko)65 %
Jupiler Pro League (Belgicko)65 %
3. Liga (Nemecko)64 %
Bundesliga (Rakúsko)64 %
Eliteserien (Nórsko)64 %
Major League Soccer (USA)64 %
Challenger Pro League (Belgicko)62 %
Championship (Anglicko)62 %
Super Liga (Slovensko)62 %
Ekstraklasa (Poľsko)61 %
HNL (Chorvátsko)61 %
Premier League (Wales)61 %
Serie A (Taliansko)61 %
2. Liga (Rakúsko)60 %
Süper Lig (Turecko)60 %
A-League (Austrália)59 %
J1 League (Japonsko)59 %
Ligue 1 (Francúzsko)59 %
La Liga (Španielsko)58 %
Premiership (Škótsko)58 %
2. Bundesliga (Nemecko)57 %
Pro League (Saudská Arábia)57 %
Czech Liga (Česká republika)56 %
Liga II (Rumunsko)56 %
NB I (Maďarsko)56 %
Superliga (Dánsko)56 %
Premier League (Rusko)55 %
League One (Anglicko)54 %
Liga MX (Mexiko)54 %
Primeira Liga (Portugalsko)54 %
Primera División (Čile)54 %
1. Division (Dánsko)53 %
Allsvenskan (Švédsko)53 %
Premier Division (Írsko)53 %
First League (Rusko)52 %
Super League 1 (Grécko)52 %
1. Lig (Turecko)51 %
Premier League (Ukrajina)51 %
Serie A (Brazília)51 %
I Liga (Poľsko)50 %
Segunda División (Španielsko)50 %
Serie B (Taliansko)50 %
First League (Bulharsko)49 %
Segunda Liga (Portugalsko)49 %
1. SNL (Slovinsko)48 %
Liga I (Rumunsko)48 %
Ligue 2 (Francúzsko)48 %
K League 1 (Južná Kórea)47 %
League Two (Anglicko)47 %
Premier League (Anglicko)47 %
Premier League (Bielorusko)47 %
Primera A (Kolumbia)47 %
Super Liga (Srbsko)47 %
Primera División (Uruguaj)44 %
Serie B (Brazília)43 %
NPFL (Nigéria)41 %
Premier League (Egypt)39 %
Liga Profesional Argentina (Argentína)38 %
Premier Soccer League (Južná Afrika)37 %
Championship (Škótsko)33 %

Stredná polovica líg sa pohybuje medzi 49 % a 61 %.

Ligy s najviac zápasmi over 2.5

Vybrané ligy s najvyšším podielom zápasov s aspoň tromi gólmi v tejto sezóne
Liga
1. miestoSuper LeagueŠvajčiarsko7286 %75 %50 %3,76
2. miesto1. DivisionNórsko23289 %72 %50 %3,81
2. miestoEredivisieHolandsko9989 %72 %61 %3,82
4. miestoBundesligaNemecko7281 %69 %53 %3,50
5. miestoEerste DivisieHolandsko13087 %67 %44 %3,57
6. miestoFAW ChampionshipWales18884 %66 %46 %3,44
7. miestoJupiler Pro LeagueBelgicko8982 %65 %37 %3,22
7. miestoChallenge LeagueŠvajčiarsko6092 %65 %35 %3,13
9. miestoMajor League SoccerUSA49583 %64 %42 %3,26
9. miestoEliteserienNórsko20087 %64 %38 %3,26
9. miesto3. LigaNemecko12081 %64 %40 %3,27
9. miestoBundesligaRakúsko6688 %64 %35 %3,18
13. miestoChampionshipAnglicko15677 %62 %38 %2,93
13. miestoSuper LigaSlovensko7886 %62 %38 %3,21
13. miestoChallenger Pro LeagueBelgicko6179 %62 %34 %3,15
16. miestoPremier LeagueWales11981 %61 %40 %3,33
16. miestoEkstraklasaPoľsko11583 %61 %34 %2,98
16. miestoSerie ATaliansko10086 %61 %34 %3,18
16. miestoHNLChorvátsko5980 %61 %41 %3,02
20. miestoSüper LigTurecko9078 %60 %33 %3,00
Údaje aktualizované 3. 11. 2026

Viac ako 2,5 gólu je podiel zápasov s aspoň tromi gólmi. Viac ako 1,5 gólu počíta zápasy s aspoň dvoma gólmi a Viac ako 3,5 gólu so štyrmi alebo viac, z tých istých zápasov; Góly na zápas je priemerný počet gólov v zápase. Zápasy je počet zápasov, z ktorých podiely vychádzajú.

Výberom hlavičky stĺpca zoradíte tabuľku, výberom názvu otvoríte stránku ligy.

Tímy s najviac zápasmi over 2.5

Tímy z líg Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga a Ligue 1, ktorých zápasy mali v tejto sezóne najčastejšie tri alebo viac gólov. Podiel tímu počíta góly oboch tímov, strelené aj inkasované.

Tímy z piatich najsilnejších európskych líg s najvyšším podielom zápasov s aspoň tromi gólmi v tejto sezóne
Tím
1. miestoBarcelonaLa Liga11100 %91 %73 %5,27
2. miestoFiorentinaSerie A10100 %90 %50 %3,80
2. miestoMonzaSerie A10100 %90 %70 %4,10
4. miestoRennesLigue 1989 %89 %67 %4,33
4. miestoStrasbourgLigue 19100 %89 %44 %4,00
6. miesto1899 HoffenheimBundesliga8100 %88 %50 %3,75
6. miestoBayer LeverkusenBundesliga8100 %88 %63 %4,25
6. miestoBayern MünchenBundesliga888 %88 %75 %4,38
6. miestoBorussia MönchengladbachBundesliga888 %88 %50 %4,12
6. miestoFC AugsburgBundesliga8100 %88 %63 %4,12
6. miestoSC FreiburgBundesliga888 %88 %50 %3,50
12. miestoRacing SantanderLa Liga1191 %82 %55 %4,00
12. miestoReal MadridLa Liga1182 %82 %46 %3,45
12. miestoReal SociedadLa Liga1182 %82 %46 %3,64
15. miestoAtalantaSerie A1090 %80 %40 %3,60
15. miestoInterSerie A1090 %80 %60 %3,90
15. miestoSassuoloSerie A10100 %80 %50 %4,20
18. miestoAuxerreLigue 1989 %78 %67 %4,00
18. miestoLensLigue 1978 %78 %33 %3,22
18. miestoParis Saint GermainLigue 1989 %78 %56 %3,44
Údaje aktualizované 3. 11. 2026

Viac ako 2,5 gólu je podiel zápasov tímu s aspoň tromi gólmi; Zápasy je počet jeho zápasov, z ktorých podiel vychádza. Na začiatku sezóny môže jeden zápas ešte posunúť podiel tímu o niekoľko bodov.

Over 1.5, 2.5 a 3.5 vedľa seba

Tie isté zápasy pri troch gólových líniách: priemerný podiel vo vybraných ligách, od najnižšej línie po najvyššiu.

Viac ako 1,5 gólu
78 %
66 líg
Viac ako 2,5 gólu
55 %
66 líg
Viac ako 3,5 gólu
32 %
66 líg

V priemere malo 78 % zápasov aspoň dva góly, 55 % aspoň tri góly a 32 % aspoň štyri góly. Každá vyššia línia vyžaduje o gól viac, takže ju prekoná menej zápasov.

Využite to v ProBettingHub

Otázky a odpovede

Čo znamená over 2.5 gólu?
V zápase padnú tri alebo viac gólov, bez ohľadu na to, ktorý tím ich strelí. Výsledok 2:1 alebo 3:0 je over 2.5, teda viac ako 2,5 gólu; 1:1 alebo 2:0 je under 2.5, teda menej ako 2,5 gólu.
Koľko gólov treba na over 2.5?
Tri. Počet gólov je vždy celé číslo a 2,5 leží medzi dvoma a tromi, takže zápas nikdy nemôže skončiť presne na línii: dva góly alebo menej znamenajú under 2.5, tri góly alebo viac over 2.5.
Počíta sa do over 2.5 aj predĺženie?
V našich číslach nie. Tie počítajú výsledok po riadnom hracom čase vrátane nadstavenia. Predĺženie a penaltový rozstrel do nich nepatria, takže pohárový zápas, ktorý je po riadnom hracom čase 1:1 a po predĺžení 2:1, sa tu počíta ako under 2.5.
Ktorá z piatich najsilnejších európskych líg má v tejto sezóne najviac zápasov over 2.5?
Od začiatku sezóny Bundesliga: aspoň tri góly malo 69 % z jej 72 zápasov. V ligách Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga a Ligue 1 je priemer 59 % a najnižší podiel je 47 % (Premier League).
Aký je rozdiel medzi over 1.5 a over 2.5?
Jeden gól. Na over 1.5 treba v zápase aspoň dva góly, na over 2.5 aspoň tri. Každý zápas, ktorý je over 2.5, je aj over 1.5, takže podiel over 1.5 nie je v žiadnej lige nižší ako podiel over 2.5.

Zdroje

  • Ligové štatistiky ProBettingHub (vybrané ligy v Pro Vyhľadávači, doterajší priebeh sezóny)
  • Tímové štatistiky ProBettingHub (päť najsilnejších európskych líg, doterajší priebeh sezóny)