Rohové kopy na zápas: priemer a ligy s najviac rohmi v tejto sezóne
5 min čítaniaČísla sa obnovujú každú hodinu
Obsah
Hlavné zistenia
- Rohy v zápase sú rohy oboch tímov spolu; naše čísla zahŕňajú celý zápas do konca riadneho hracieho času, nikdy len jeho časť.
- Koľko rohov má zápas v priemere, závisí od ligy: vybrané ligy v Pro Vyhľadávači sa od seba výrazne líšia.
- Údaje o rohoch nemá každý zápas. Liga dostane čísla o rohoch, až keď ich má dosť jej zápasov; dovtedy ju vynechávame a nikdy ju nepočítame ako nulu. Pri každom čísle uvádzame počet zápasov.
Čo sa počíta ako rohový kop
Rohový kop sa nariaďuje, keď lopta prejde bránkovú čiaru brániaceho tímu bez toho, aby padol gól, a naposledy sa jej dotkol hráč tohto tímu. Útočiaci tím ju rozohrá z rohu ihriska.
Rohy zápasu sú rohy oboch tímov spolu, nech ich získa ktokoľvek. V príkladoch nižšie je každé číslo počet rohov jedného tímu.
- 6–5Viac ako 9,5: spolu 11 rohov
- 4–3Menej ako 9,5: spolu iba 7 rohov
- 9–1Viac ako 9,5: spolu 10 rohov, takmer všetky pre jeden tím
- 5–4Menej ako 9,5: spolu 9 rohov, o jeden menej ako desať
Línie rohov fungujú ako gólové línie: číslo je o pol rohu nižšie ako potrebný počet rohov. Viac ako 8,5 rohu znamená v zápase deväť alebo viac rohov, viac ako 9,5 rohu desať alebo viac.
Rohy počítame len za celý zápas, do konca riadneho hracieho času vrátane nadstavenia. Predĺženie a penaltový rozstrel v našich číslach nie sú.
Čísla v skratke
Rohy na zápas v tejto sezóne, oba tímy spolu, pre 49 líg z filtra „Len vybrané“ v Pro Vyhľadávači s údajmi o rohoch: priemer za všetky a oba konce rozpätia.
- Priemer
- 9,8
- 49 líg
- Maximum
- 11,4
- Premiership (Škótsko), nanajvýš 69 zápasov s údajmi o rohoch
- Minimum
- 8,7
- 1. Lig (Turecko), nanajvýš 128 zápasov s údajmi o rohoch
Najvyšší priemer je o 2,7 rohu na zápas vyšší ako najnižší.
Všetky vybrané ligy na jednej osi
Každá bodka je jedna liga, umiestnená podľa podielu zápasov s aspoň desiatimi rohmi (viac ako 9,5 rohu). Čiara označuje priemer; pri piatich ligách s najvyšším podielom je uvedený názov.
| Podiel zápasov s aspoň desiatimi rohmi podľa líg v tejto sezóne | |
|---|---|
| Liga MX (Mexiko) | 68 % |
| 2. Bundesliga (Nemecko) | 67 % |
| League One (Anglicko) | 66 % |
| Eliteserien (Nórsko) | 64 % |
| Premiership (Škótsko) | 64 % |
| Super League (Švajčiarsko) | 64 % |
| Bundesliga (Nemecko) | 62 % |
| Serie B (Brazília) | 61 % |
| Superliga (Dánsko) | 60 % |
| Eerste Divisie (Holandsko) | 58 % |
| Serie A (Brazília) | 58 % |
| Allsvenskan (Švédsko) | 57 % |
| Bundesliga (Rakúsko) | 56 % |
| Championship (Anglicko) | 56 % |
| Eredivisie (Holandsko) | 55 % |
| League Two (Anglicko) | 55 % |
| Premier Division (Írsko) | 55 % |
| Major League Soccer (USA) | 54 % |
| A-League (Austrália) | 53 % |
| Jupiler Pro League (Belgicko) | 53 % |
| Premier League (Bielorusko) | 52 % |
| HNL (Chorvátsko) | 51 % |
| NB I (Maďarsko) | 51 % |
| Primera División (Čile) | 51 % |
| 3. Liga (Nemecko) | 50 % |
| Ekstraklasa (Poľsko) | 50 % |
| La Liga (Španielsko) | 50 % |
| Süper Lig (Turecko) | 50 % |
| Czech Liga (Česká republika) | 49 % |
| First League (Rusko) | 49 % |
| Challenger Pro League (Belgicko) | 47 % |
| J1 League (Japonsko) | 47 % |
| Premier League (Anglicko) | 47 % |
| Serie B (Taliansko) | 47 % |
| Pro League (Saudská Arábia) | 46 % |
| Premier Soccer League (Južná Afrika) | 45 % |
| Segunda División (Španielsko) | 45 % |
| Super League 1 (Grécko) | 45 % |
| Ligue 1 (Francúzsko) | 44 % |
| Premier League (Egypt) | 44 % |
| Serie A (Taliansko) | 44 % |
| Liga I (Rumunsko) | 42 % |
| Ligue 2 (Francúzsko) | 42 % |
| Liga Profesional Argentina (Argentína) | 41 % |
| Primera A (Kolumbia) | 41 % |
| Primeira Liga (Portugalsko) | 40 % |
| Super Liga (Srbsko) | 40 % |
| Premier League (Rusko) | 38 % |
| 1. Lig (Turecko) | 36 % |
Stredná polovica líg sa pohybuje medzi 45 % a 56 %.
Ligy s najviac rohmi na zápas
| Liga | ||||
|---|---|---|---|---|
| 1. miesto | 69 | 11,4 | 78 % | 64 % |
| 2. miesto | 155 | 11,3 | 79 % | 66 % |
| 3. miesto | 133 | 11,1 | 74 % | 68 % |
| 4. miesto | 90 | 11,0 | 73 % | 67 % |
| 5. miesto | 200 | 10,9 | 73 % | 64 % |
| 6. miesto | 72 | 10,7 | 71 % | 64 % |
| 7. miesto | 72 | 10,6 | 75 % | 62 % |
| 7. miesto | 66 | 10,6 | 70 % | 56 % |
| 9. miesto | 357 | 10,6 | 69 % | 61 % |
| 10. miesto | 331 | 10,5 | 70 % | 58 % |
| 11. miesto | 130 | 10,5 | 75 % | 58 % |
| 12. miesto | 165 | 10,4 | 66 % | 56 % |
| 13. miesto | 216 | 10,4 | 69 % | 57 % |
| 14. miesto | 99 | 10,3 | 74 % | 55 % |
| 15. miesto | 89 | 10,3 | 66 % | 53 % |
| 16. miesto | 78 | 10,2 | 71 % | 60 % |
| 17. miesto | 167 | 10,1 | 69 % | 55 % |
| 18. miesto | 115 | 10,1 | 64 % | 50 % |
| 19. miesto | 493 | 10,0 | 64 % | 54 % |
| 20. miesto | 102 | 10,0 | 63 % | 49 % |
Rohy na zápas je priemerný počet rohov v zápase, oba tímy spolu. Viac ako 8,5 rohu je podiel zápasov s aspoň deviatimi rohmi a Viac ako 9,5 rohu podiel zápasov s aspoň desiatimi, z tých istých zápasov. Zápasy s údajmi o rohoch je počet zápasov ligy so zápasovými štatistikami, z ktorých pochádzajú údaje o rohoch; čísla vychádzajú z jej zápasov s údajmi o rohoch, ktorých je rovnako veľa alebo menej.
Výberom hlavičky stĺpca zoradíte tabuľku, výberom názvu otvoríte stránku ligy.
Tímy s najviac rohmi na zápas
Tímy z líg Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga a Ligue 1, ktorých zápasy mali v tejto sezóne najviac rohov. Číslo tímu zahŕňa rohy oboch tímov v jeho zápasoch, vlastné aj súperove.
| Tím | |||
|---|---|---|---|
| 1. miesto | 10 | 13,0 | 90 % |
| 2. miesto | 8 | 12,8 | 88 % |
| 3. miesto | 11 | 12,6 | 91 % |
| 4. miesto | 8 | 12,0 | 75 % |
| 5. miesto | 10 | 11,9 | 80 % |
| 6. miesto | 9 | 11,8 | 78 % |
| 7. miesto | 8 | 11,8 | 100 % |
| 8. miesto | 11 | 11,7 | 73 % |
| 9. miesto | 9 | 11,7 | 78 % |
| 9. miesto | 9 | 11,7 | 78 % |
| 11. miesto | 8 | 11,6 | 75 % |
| 12. miesto | 9 | 11,6 | 78 % |
| 13. miesto | 8 | 11,5 | 88 % |
| 14. miesto | 9 | 11,4 | 67 % |
| 15. miesto | 8 | 11,4 | 88 % |
| 16. miesto | 11 | 11,4 | 91 % |
| 17. miesto | 10 | 11,3 | 90 % |
| 18. miesto | 11 | 11,0 | 73 % |
| 18. miesto | 8 | 11,0 | 88 % |
| 20. miesto | 10 | 10,9 | 90 % |
Rohy na zápas je priemerný počet rohov v zápasoch tímu; Zápasy s údajmi o rohoch je počet jeho zápasov s údajmi o rohoch, z ktorých priemer vychádza. Na začiatku sezóny môže jeden zápas ešte citeľne pohnúť priemerom tímu.
Využite to v ProBettingHub
Otázky a odpovede
- Koľko rohových kopov je v zápase v priemere?
- Od začiatku sezóny má zápas v ligách Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga a Ligue 1 v priemere 9,7 rohu, oba tímy spolu. V iných ligách je to viac alebo menej, takže toto číslo opisuje päť najsilnejších líg a nie je pravidlom.
- Ktorá z piatich najsilnejších európskych líg má v tejto sezóne najviac rohov na zápas?
- Od začiatku sezóny Bundesliga: 10,6 rohu na zápas. Číslo sa opiera nanajvýš o 72 zápasov s údajmi o rohoch. Najnižší priemer z piatich má Ligue 1: 9,0.
- Počítajú sa rohy v predĺžení?
- V našich číslach nie. Tie počítajú zápas do konca riadneho hracieho času vrátane nadstavenia. Rohy z predĺženia a z penaltového rozstrelu do nich nepatria.
- Sú čísla o rohoch aj pre časť zápasu?
- Nie. Rohy počítame len za celý zápas, takže samostatné čísla pre časť zápasu nie sú. Čísla tímu zahŕňajú rohy oboch strán v zápasoch tohto tímu.
Zdroje
- Ligové štatistiky ProBettingHub (vybrané ligy v Pro Vyhľadávači, doterajší priebeh sezóny)
- Tímové štatistiky ProBettingHub (päť najsilnejších európskych líg, doterajší priebeh sezóny)