Cornere Statistici și Clasamente 2026/27

Identifică echipele care adună cornere în fiecare meci — medii și praguri peste/sub, toate susținute de datele istorice ale meciurilor.

Top 10 echipe

Vezi toate

Care echipe adună cornere săptămână de săptămână? Media cornerelor pe meci plus pragurile peste/sub 8.5, 9.5 și 10.5. Date pe tot meciul, clasate după consistență.

Ultimele 5Ultimele 6Ultimele 10Ultimele 20Peste 8.5Peste 9.5Peste 10.5
EchipăReuș.O9.5 CKUrmătorul meciCote
1
VfL Wolfsburg logo
VfL Wolfsburg
2. Bundesliga flag2. Bundesliga
10/10
100%
PoimâineHertha BSC
1.44
2
Aalesund logo
Aalesund
Eliteserien flagEliteserien
23/25
92%
Peste 3 zileLillestrom
1.27
3
Austria Lustenau logo
Austria Lustenau
Bundesliga flagBundesliga
10/11
91%
PoimâineGrazer AK
1.95
4
Racing Santander logo
Racing Santander
La Liga flagLa Liga
10/11
91%
PoimâineMalaga
1.60
5
Bayern München logo
Bayern München
Bundesliga flagBundesliga
7/8
88%
PoimâineFSV Mainz 05
1.63
6
VfB Stuttgart logo
VfB Stuttgart
Bundesliga flagBundesliga
7/8
88%
PoimâineWerder Bremen
1.52
7
Club America logo
Club America
Liga MX flagLiga MX
13/15
87%
PoimâineU.N.A.M. - Pumas
1.60
8
NK Lokomotiva Zagreb logo
NK Lokomotiva Zagreb
HNL flagHNL
10/12
83%
MâineRudes
1.60
9
Servette FC logo
Servette FC
Super League flagSuper League
10/12
83%
Peste 3 zileFC Zurich
1.50
10
Rangers logo
Rangers
Premiership flagPremiership
9/11
82%
PoimâineST Mirren
1.54
Afișează toate echipele Cornere
Se afișează 10 din 601Deblochează tot cu Pro

Top 10 meciuri

Vezi toate

Meciuri clasate după probabilitatea combinată de cornere. Identifică meciurile cu cele mai mari numere de cornere așteptate.

MeciReuș.O9.5 CKCombinatCote
1
Lillestrom
Aalesund
Eliteserien
18/25
23/25
72%
92%
82%
Peste 3 zile
1.27
2
U.N.A.M. - Pumas
Club America
Liga MX
11/15
13/15
73%
87%
80%
Poimâine
1.60
3
Malaga
Racing Santander
La Liga
7/11
10/11
64%
91%
77%
Poimâine
1.60
4
Eintracht Braunschweig
Energie Cottbus
2. Bundesliga
7/10
8/10
70%
80%
75%
Mâine
1.43
5
Blackburn
West Ham
Championship
11/14
10/14
79%
71%
75%
Poimâine
1.36
6
FC Vaduz
FC Sion
Super League
9/12
9/12
75%
75%
75%
Poimâine
1.74
7
VfB Stuttgart
Werder Bremen
Bundesliga
7/8
5/8
88%
63%
75%
Poimâine
1.52
8
Toluca
Monterrey
Liga MX
11/14
10/14
79%
71%
75%
Poimâine
1.50
9
Servette FC
FC Zurich
Super League
10/12
8/12
83%
67%
75%
Peste 3 zile
1.50
10
Dundee Utd
Motherwell
Premiership
9/11
8/12
82%
67%
74%
Poimâine
1.50
Afișează toate meciurile Cornere
Se afișează 10 din 380Deblochează tot cu Pro

Liga de top clasate după statistica de piață selectată. Apasă pe orice ligă pentru a vedea clasamentul complet, meciurile și statisticile detaliate.

Se afișează 3 din 66Deblochează tot cu Pro
Funcție Pro

Deblochează acces complet la toate echipele, meciurile și piețele

Obține clasamente complete, filtre avansate, sortare personalizată și paginare completă în 1.200+ de competiții și pe toate cele 7 piețe de pariuri.

Clasamente complete
Toate filtrele
Toate paginile
Sortare personalizată
Treci la Premium

Acces instant — clasamente complete, filtre și paginare.

Statisticile cornerelor sunt un indicator subutilizat al intenției ofensive — varianță mai mică decât golurile, semnal adesea mai clar al stilului de joc. Această pagină clasifică echipele după cornere pe meci plus procentul de meciuri care depășesc pragurile de 8,5, 9,5 și 10,5 cornere — cele trei linii cele mai cotate. Notă: nu toate ligile raportează date despre cornere, deci excludem automat competițiile fără acoperire. Folosește această vizualizare pentru a detecta echipe cu posesie mare sau atac larg — o lentilă utilă de faze fixe alături de clasamentele noastre de goluri și BTTS.

Piețe asociate

Întrebări frecvente

Cum sunt urmărite statisticile de cornere?

Urmărim media de cornere pe meci și procentul de meciuri care depășesc pragurile de 8,5, 9,5 și 10,5 cornere. Nu toate ligile raportează date despre cornere — excludem automat ligile fără acoperire, astfel încât clasamentele să compare doar echipe cu date fiabile.

De ce sunt dezactivate filtrele de prima repriză pentru cornere?

Datele despre cornere sunt de obicei înregistrate ca total de meci întreg. Defalcările pentru prima și a doua repriză nu sunt disponibile în mod fiabil în toate ligile, așa că afișăm doar statistici de timp regulamentar.

De ce variază atât de mult statisticile cornerelor pe ligi?

Generarea de cornere este puternic influențată de stilul de joc și identitatea tactică. Ligile cu posesie ridicată și atac larg (fotbal european de elită) produc mai multe cornere per meci decât ligile de contraatac sau bloc jos.

Care echipe au în medie cele mai multe cornere pe meci în acest sezon?

Sortează clasamentul de cornere după cornere-pe-meci pentru a găsi echipele care generează cel mai mare volum de faze fixe în 2026/27 — de obicei echipe cu posesie ridicată sau atac larg din ligile europene de elită.

Cum Se Calculează Statisticile de Echipe și Ligi

Statisticile noastre de fotbal acoperă 7 piețe majore, fiecare clasând echipe, meciuri viitoare și ligi după indicatorul statistic cel mai relevant pentru o analiză de meci bazată pe date.

Toate statisticile exclud meciurile amicale și necesită un număr minim de meciuri jucate pentru a asigura fiabilitatea. Cartonașele folosesc formula: Galben = 1pct, Roșu = 2pcte. Disponibilitatea datelor despre cornere și cartonașe variază în funcție de ligă.

Cote medii ale pieței, agregate de la mai multe case de pariuri licențiate. Afișate doar pentru comparație statistică — nu reprezintă o ofertă de pariere, iar nicio casă de pariuri nu este promovată sau inclusă prin link.