Κόρνερ Στατιστικά και Κατατάξεις 2026/27

Εντοπίστε τις ομάδες που συγκεντρώνουν κόρνερ σε κάθε αγώνα — μέσοι όροι και όρια over/under, όλα στηριγμένα σε ιστορικά δεδομένα αγώνων.

Κορυφαίες 10 ομάδες

Δείτε όλα

Ποιες ομάδες συγκεντρώνουν κόρνερ κάθε εβδομάδα; Μέσος όρος κόρνερ ανά αγώνα συν τα όρια over/under 8.5, 9.5 και 10.5. Δεδομένα ολόκληρου αγώνα, κατάταξη με βάση τη σταθερότητα.

Τελευταία 5Τελευταία 6Τελευταία 10Τελευταία 20Over 8.5Over 9.5Over 10.5
ΟμάδαΕπιτ.O9.5 CKΕπόμενος αγώναςΑποδόσεις
1
Aalesund logo
Aalesund
Eliteserien flagEliteserien
23/25
92%
ΣήμεραLillestrom
1.29
2
Servette FC logo
Servette FC
Super League flagSuper League
10/12
83%
ΣήμεραFC Zurich
1.50
3
Viking logo
Viking
Eliteserien flagEliteserien
20/25
80%
ΣήμεραKFUM Oslo
1.44
4
Guadalajara Chivas logo
Guadalajara Chivas
Liga MX flagLiga MX
12/15
80%
ΣήμεραLeon
1.59
5
Puebla logo
Puebla
Liga MX flagLiga MX
12/15
80%
ΣήμεραClub Queretaro
1.51
6
1. FC Heidenheim logo
1. FC Heidenheim
2. Bundesliga flag2. Bundesliga
8/10
80%
ΣήμεραHannover 96
1.41
7
Sirius logo
Sirius
Allsvenskan flagAllsvenskan
21/27
78%
ΣήμεραKalmar FF
1.45
8
Chelsea logo
Chelsea
Premier League flagPremier League
7/9
78%
ΣήμεραSunderland
1.82
9
Lyon logo
Lyon
Ligue 1 flagLigue 1
7/9
78%
ΣήμεραStade Brestois 29
1.85
10
Atletico Goianiense logo
Atletico Goianiense
Serie B flagSerie B
28/36
77%
ΣήμεραAthletic Club
1.49
Εμφάνιση όλων των ομάδων Κόρνερ

Κορυφαίοι 10 αγώνες

Δείτε όλα

Αγώνες ταξινομημένοι κατά συνδυασμένη πιθανότητα κόρνερ. Εντοπίστε παιχνίδια με τα υψηλότερα αναμενόμενα κόρνερ.

ΑγώναςΕπιτ.O9.5 CKΣυνδυασμένοΑποδόσεις
1
Lillestrom
Aalesund
Eliteserien
18/25
23/25
72%
92%
82%
Σήμερα
1.29
2
Servette FC
FC Zurich
Super League
10/12
8/12
83%
67%
75%
Σήμερα
1.50
3
Celtic
Kilmarnock
Premiership
9/12
8/12
75%
67%
71%
Σήμερα
1.26
4
Viking
KFUM Oslo
Eliteserien
20/25
15/25
80%
60%
70%
Σήμερα
1.44
5
Club Queretaro
Puebla
Liga MX
8/14
12/15
57%
80%
69%
Σήμερα
1.51
6
IFK Goteborg
Malmo FF
Allsvenskan
20/27
16/27
74%
59%
67%
Σήμερα
1.51
7
Kalmar FF
Sirius
Allsvenskan
15/27
21/27
56%
78%
67%
Σήμερα
1.45
8
Angers
Nice
Ligue 1
6/9
6/9
67%
67%
67%
Σήμερα
1.79
9
Leon
Guadalajara Chivas
Liga MX
8/15
12/15
53%
80%
67%
Σήμερα
1.59
10
Athletic Club
Atletico Goianiense
Serie B
20/36
27/35
56%
77%
66%
Σήμερα
1.49
Εμφάνιση όλων των αγώνων Κόρνερ

Λίγκες

Δείτε όλα

Κορυφαίες λίγκες ταξινομημένες κατά το επιλεγμένο στατιστικό αγοράς. Κάντε κλικ σε οποιαδήποτε λίγκα για να δείτε πλήρεις βαθμολογίες, πρόγραμμα και αναλυτικά στατιστικά.

Λειτουργία Pro

Ξεκλειδώστε πλήρη πρόσβαση σε όλες τις ομάδες, αγώνες και αγορές

Αποκτήστε πλήρεις κατατάξεις, προηγμένα φίλτρα, προσαρμοσμένη ταξινόμηση και πλήρη σελιδοποίηση σε 1.200+ διοργανώσεις και όλες τις 7 αγορές στοιχήματος.

Πλήρεις κατατάξεις
Όλα τα φίλτρα
Όλες οι σελίδες
Προσαρμοσμένη ταξινόμηση
Αναβάθμιση σε Premium

Άμεση πρόσβαση — πλήρεις κατατάξεις, φίλτρα και σελιδοποίηση.

Τα στατιστικά κόρνερ είναι ένας υποτιμημένος δείκτης επιθετικής πρόθεσης — χαμηλότερη διακύμανση από τα γκολ, συχνά πιο καθαρό σήμα στιλ παιχνιδιού. Αυτή η σελίδα κατατάσσει ομάδες ανά κόρνερ ανά αγώνα συν το ποσοστό αγώνων που υπερβαίνουν τα όρια 8,5, 9,5 και 10,5 κόρνερ — τις τρεις πιο διαπραγματευμένες γραμμές. Σημείωση: όχι όλα τα πρωταθλήματα αναφέρουν δεδομένα κόρνερ.

Σχετικές αγορές

Συχνές ερωτήσεις

Πώς παρακολουθούνται τα στατιστικά κόρνερ;

Παρακολουθούμε τον μέσο όρο κόρνερ ανά αγώνα και το ποσοστό αγώνων που υπερβαίνουν τα όρια 8,5, 9,5 και 10,5 κόρνερ. Όχι όλα τα πρωταθλήματα αναφέρουν δεδομένα κόρνερ — αυτόματα εξαιρούμε όσα δεν έχουν κάλυψη.

Γιατί τα φίλτρα ημιχρόνου είναι απενεργοποιημένα για κόρνερ;

Τα δεδομένα κόρνερ καταγράφονται συνήθως ως σύνολο πλήρους αγώνα. Οι αναλύσεις πρώτου και δεύτερου ημιχρόνου δεν είναι αξιόπιστα διαθέσιμες σε όλα τα πρωταθλήματα, οπότε εμφανίζουμε μόνο στατιστικά πλήρους χρόνου.

Γιατί τα στατιστικά κόρνερ διαφέρουν τόσο ανά πρωτάθλημα;

Η δημιουργία κόρνερ καθοδηγείται έντονα από το στιλ παιχνιδιού και την τακτική ταυτότητα. Λίγκες με υψηλή κατοχή και πλατιά επίθεση (κορυφαία ευρωπαϊκή ποδόσφαιρο) παράγουν περισσότερα κόρνερ ανά αγώνα από λίγκες αντεπίθεσης.

Ποιες ομάδες έχουν τα περισσότερα κόρνερ ανά αγώνα κατά μέσο όρο φέτος;

Ταξινόμησε την κατάταξη κόρνερ ανά κόρνερ-ανά-αγώνα για να βρεις ομάδες που παράγουν τον μεγαλύτερο όγκο στατικών φάσεων στο 2026/27 — τυπικά ομάδες με υψηλή κατοχή ή πλατιά επίθεση από κορυφαίες ευρωπαϊκές λίγκες.

Πώς Υπολογίζονται τα Στατιστικά Ομάδων και Πρωταθλημάτων

Τα στατιστικά ποδοσφαίρου μας καλύπτουν 7 μεγάλες αγορές, καθεμία ταξινομώντας ομάδες, επερχόμενους αγώνες και λίγκες κατά την πιο σχετική στατιστική μετρική για ανάλυση αγώνων βασισμένη σε δεδομένα.

Όλα τα στατιστικά εξαιρούν τους φιλικούς αγώνες και απαιτούν έναν ελάχιστο αριθμό αγώνων που έχουν παιχτεί για να διασφαλίζεται η αξιοπιστία. Οι κάρτες χρησιμοποιούν τον τύπο: Κίτρινη = 1 πόντος, Κόκκινη = 2 πόντοι. Η διαθεσιμότητα δεδομένων για κόρνερ και κάρτες διαφέρει ανά πρωτάθλημα.

Μέσες αποδόσεις αγοράς, συγκεντρωμένες από πολλές αδειοδοτημένες στοιχηματικές εταιρείες. Εμφανίζονται μόνο για στατιστική σύγκριση — δεν αποτελούν πρόταση για στοίχημα, και καμία στοιχηματική εταιρεία δεν προωθείται ούτε συνδέεται.