Rohové kopy na zápas: průměr a ligy s nejvíce rohy v této sezóně
5 min čteníČísla se obnovují každou hodinu
Obsah
Hlavní závěry
- Rohy v zápase jsou rohy obou týmů dohromady; naše čísla zahrnují celý zápas do konce základní hrací doby, nikdy jen jeho část.
- Kolik rohů má zápas v průměru, záleží na lize: vybrané ligy v Pro Vyhledávači se od sebe výrazně liší.
- Data o rozích nemá každý zápas. Liga dostane čísla o rozích, až když je má dost jejích zápasů; do té doby ji vynecháváme a nikdy ji nepočítáme jako nulu. U každého čísla uvádíme počet zápasů.
Co se počítá jako rohový kop
Rohový kop se nařizuje, když míč přejde brankovou čáru bránícího týmu, aniž padne gól, a naposledy se ho dotkl hráč tohoto týmu. Útočící tým ho rozehraje z rohu hřiště.
Rohy zápasu jsou rohy obou týmů dohromady, ať je získá kdokoli. V příkladech níže je každé číslo počet rohů jednoho týmu.
- 6–5Více než 9,5: celkem 11 rohů
- 4–3Méně než 9,5: celkem jen 7 rohů
- 9–1Více než 9,5: celkem 10 rohů, skoro všechny pro jeden tým
- 5–4Méně než 9,5: celkem 9 rohů, o jeden méně než deset
Linie rohů fungují jako gólové linie: číslo je o půl rohu nižší než potřebný počet rohů. Více než 8,5 rohu znamená v zápase devět nebo více rohů, více než 9,5 rohu deset nebo více.
Rohy počítáme jen za celý zápas, do konce základní hrací doby včetně nastavení. Prodloužení a penaltový rozstřel v našich číslech nejsou.
Čísla v kostce
Rohy na zápas v této sezóně, oba týmy dohromady, pro 49 lig z filtru „Pouze vybrané“ v Pro Vyhledávači s daty o rozích: průměr za všechny a oba konce rozpětí.
- Průměr
- 9,8
- 49 lig
- Maximum
- 11,4
- Premiership (Skotsko), nanejvýš 69 zápasů s daty o rozích
- Minimum
- 8,7
- 1. Lig (Turecko), nanejvýš 128 zápasů s daty o rozích
Nejvyšší průměr je o 2,7 rohu na zápas vyšší než nejnižší.
Všechny vybrané ligy na jedné ose
Každá tečka je jedna liga, umístěná podle podílu zápasů s nejméně deseti rohy (více než 9,5 rohu). Čára označuje průměr; u pěti lig s nejvyšším podílem je uveden název.
| Podíl zápasů s nejméně deseti rohy podle lig v této sezóně | |
|---|---|
| Liga MX (Mexiko) | 68 % |
| 2. Bundesliga (Německo) | 67 % |
| League One (Anglie) | 66 % |
| Eliteserien (Norsko) | 64 % |
| Premiership (Skotsko) | 64 % |
| Super League (Švýcarsko) | 64 % |
| Bundesliga (Německo) | 62 % |
| Serie B (Brazílie) | 61 % |
| Superliga (Dánsko) | 60 % |
| Eerste Divisie (Nizozemsko) | 58 % |
| Serie A (Brazílie) | 58 % |
| Allsvenskan (Švédsko) | 57 % |
| Bundesliga (Rakousko) | 56 % |
| Championship (Anglie) | 56 % |
| Eredivisie (Nizozemsko) | 55 % |
| League Two (Anglie) | 55 % |
| Premier Division (Irsko) | 55 % |
| Major League Soccer (USA) | 54 % |
| A-League (Austrálie) | 53 % |
| Jupiler Pro League (Belgie) | 53 % |
| Premier League (Bělorusko) | 52 % |
| HNL (Chorvatsko) | 51 % |
| NB I (Maďarsko) | 51 % |
| Primera División (Chile) | 51 % |
| 3. Liga (Německo) | 50 % |
| Ekstraklasa (Polsko) | 50 % |
| La Liga (Španělsko) | 50 % |
| Süper Lig (Turecko) | 50 % |
| Czech Liga (Česká republika) | 49 % |
| First League (Rusko) | 49 % |
| Challenger Pro League (Belgie) | 47 % |
| J1 League (Japonsko) | 47 % |
| Premier League (Anglie) | 47 % |
| Serie B (Itálie) | 47 % |
| Pro League (Saúdská Arábie) | 46 % |
| Premier Soccer League (Jižní Afrika) | 45 % |
| Segunda División (Španělsko) | 45 % |
| Super League 1 (Řecko) | 45 % |
| Ligue 1 (Francie) | 44 % |
| Premier League (Egypt) | 44 % |
| Serie A (Itálie) | 44 % |
| Liga I (Rumunsko) | 42 % |
| Ligue 2 (Francie) | 42 % |
| Liga Profesional Argentina (Argentina) | 41 % |
| Primera A (Kolumbie) | 41 % |
| Primeira Liga (Portugalsko) | 40 % |
| Super Liga (Srbsko) | 40 % |
| Premier League (Rusko) | 38 % |
| 1. Lig (Turecko) | 36 % |
Prostřední polovina lig se pohybuje mezi 45 % a 56 %.
Ligy s nejvíce rohy na zápas
| Liga | ||||
|---|---|---|---|---|
| 1. místo | 69 | 11,4 | 78 % | 64 % |
| 2. místo | 155 | 11,3 | 79 % | 66 % |
| 3. místo | 133 | 11,1 | 74 % | 68 % |
| 4. místo | 90 | 11,0 | 73 % | 67 % |
| 5. místo | 200 | 10,9 | 73 % | 64 % |
| 6. místo | 72 | 10,7 | 71 % | 64 % |
| 7. místo | 72 | 10,6 | 75 % | 62 % |
| 7. místo | 66 | 10,6 | 70 % | 56 % |
| 9. místo | 357 | 10,6 | 69 % | 61 % |
| 10. místo | 329 | 10,5 | 70 % | 58 % |
| 11. místo | 130 | 10,5 | 75 % | 58 % |
| 12. místo | 165 | 10,4 | 66 % | 56 % |
| 13. místo | 216 | 10,4 | 69 % | 57 % |
| 14. místo | 99 | 10,3 | 74 % | 55 % |
| 15. místo | 89 | 10,3 | 66 % | 53 % |
| 16. místo | 78 | 10,2 | 71 % | 60 % |
| 17. místo | 167 | 10,1 | 69 % | 55 % |
| 18. místo | 115 | 10,1 | 64 % | 50 % |
| 19. místo | 493 | 10,0 | 64 % | 54 % |
| 20. místo | 102 | 10,0 | 63 % | 49 % |
Rohy na zápas je průměrný počet rohů v zápase, oba týmy dohromady. Více než 8,5 rohu je podíl zápasů s nejméně devíti rohy a Více než 9,5 rohu podíl zápasů s nejméně deseti, ze stejných zápasů. Zápasy s daty o rozích je počet zápasů ligy se zápasovými statistikami, ze kterých pocházejí data o rozích; čísla vycházejí z jejích zápasů s daty o rozích, kterých je stejně nebo méně.
Výběrem záhlaví sloupce seřadíte tabulku, výběrem názvu otevřete stránku ligy.
Týmy s nejvíce rohy na zápas
Týmy z lig Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga a Ligue 1, jejichž zápasy měly v této sezóně nejvíce rohů. Číslo týmu zahrnuje rohy obou týmů v jeho zápasech, vlastní i soupeřovy.
| Tým | |||
|---|---|---|---|
| 1. místo | 10 | 13,0 | 90 % |
| 2. místo | 8 | 12,8 | 88 % |
| 3. místo | 11 | 12,6 | 91 % |
| 4. místo | 8 | 12,0 | 75 % |
| 5. místo | 10 | 11,9 | 80 % |
| 6. místo | 9 | 11,8 | 78 % |
| 7. místo | 8 | 11,8 | 100 % |
| 8. místo | 11 | 11,7 | 73 % |
| 9. místo | 9 | 11,7 | 78 % |
| 9. místo | 9 | 11,7 | 78 % |
| 11. místo | 8 | 11,6 | 75 % |
| 12. místo | 9 | 11,6 | 78 % |
| 13. místo | 8 | 11,5 | 88 % |
| 14. místo | 9 | 11,4 | 67 % |
| 15. místo | 8 | 11,4 | 88 % |
| 16. místo | 11 | 11,4 | 91 % |
| 17. místo | 10 | 11,3 | 90 % |
| 18. místo | 11 | 11,0 | 73 % |
| 18. místo | 8 | 11,0 | 88 % |
| 20. místo | 10 | 10,9 | 90 % |
Rohy na zápas je průměrný počet rohů v zápasech týmu; Zápasy s daty o rozích je počet jeho zápasů s daty o rozích, ze kterých průměr vychází. Na začátku sezóny může jeden zápas ještě znatelně pohnout průměrem týmu.
Využijte to v ProBettingHub
Otázky a odpovědi
- Kolik rohových kopů má fotbalový zápas v průměru?
- Od začátku sezóny má zápas v ligách Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga a Ligue 1 v průměru 9,7 rohu, oba týmy dohromady. V jiných ligách je to víc nebo méně, takže toto číslo popisuje pět nejsilnějších lig a není pravidlem.
- Která z pěti nejsilnějších evropských lig má v této sezóně nejvíce rohů na zápas?
- Od začátku sezóny Bundesliga: 10,6 rohu na zápas. Číslo se opírá nanejvýš o 72 zápasů s daty o rozích. Nejnižší průměr z pěti má Ligue 1: 9,0.
- Počítají se rohy v prodloužení?
- V našich číslech ne. Ta počítají zápas do konce základní hrací doby včetně nastavení. Rohy z prodloužení a z penaltového rozstřelu do nich nepatří.
- Existují čísla o rozích pro část zápasu?
- Ne. Rohy počítáme jen za celý zápas, takže samostatná čísla pro část zápasu nejsou. Čísla týmu zahrnují rohy obou stran v zápasech tohoto týmu.
Zdroje
- Ligové statistiky ProBettingHub (vybrané ligy v Pro Vyhledávači, dosavadní průběh sezóny)
- Týmové statistiky ProBettingHub (pět nejsilnějších evropských lig, dosavadní průběh sezóny)