Co oznacza powyżej 2.5 gola? Ligi z najwyższym odsetkiem w tym sezonie

6 min czytaniaLiczby odświeżają się co godzinę

Najważniejsze wnioski

  1. Powyżej 2.5 gola oznacza co najmniej trzy gole w meczu, bez względu na to, która drużyna je strzeli; nasze liczby uwzględniają wynik do końca regulaminowego czasu gry.
  2. To, jak często w meczu padają co najmniej trzy gole, mocno zależy od ligi: wyróżnione ligi w Pro Wyszukiwarce bardzo się od siebie różnią.
  3. Każdy odsetek czytaj razem z liczbą meczów: im mniej meczów, tym bardziej odsetek może się jeszcze zmienić.

Co oznacza powyżej 2.5 gola

Powyżej 2.5 gola (over 2.5) oznacza, że w meczu padną co najmniej trzy gole, bez względu na to, która drużyna je strzeli. Liczba goli to zawsze liczba całkowita, więc mecz znajduje się po jednej lub drugiej stronie linii: dwa gole lub mniej to poniżej 2.5 (under 2.5).

  • 2–1Powyżej: trzy gole
  • 1–1Poniżej: tylko dwa gole
  • 3–0Powyżej: wszystkie trzy strzeliła jedna drużyna
  • 2–0Poniżej: wyraźna wygrana, a wciąż tylko dwa gole

Każda linia goli działa tak samo: liczba jest o pół gola niższa od wymaganej liczby goli.

  • Powyżej 1.5: co najmniej dwa gole
  • Powyżej 2.5: co najmniej trzy gole
  • Powyżej 3.5: co najmniej cztery gole

Nasze liczby uwzględniają wynik do końca regulaminowego czasu gry wraz z doliczonym czasem. Dogrywka i seria rzutów karnych nie wchodzą do naszych liczb.

Liczby w skrócie

Odsetek meczów tego sezonu z co najmniej trzema golami dla 66 lig z filtra „Tylko wyróżnione” w Pro Wyszukiwarce, które mają odsetek powyżej 2.5: średnia dla wszystkich i oba krańce przedziału.

Średnia
55%
66 lig
Maksimum
75%
Super League (Szwajcaria), 72 mecze
Minimum
33%
Championship (Szkocja), 64 mecze
Średnia 55%Championship (Szkocja): 33%Super League (Szwajcaria): 75%33%75%MinimumChampionship (Szkocja)Championship (Szkocja)MaksimumSuper League (Szwajcaria)Super Le… (Szwajcaria)
MinimumChampionship (Szkocja)33%
MaksimumSuper League (Szwajcaria)75%
Średnia55%

42 punkty procentowe dzielą najwyższy odsetek od najniższego.

Wszystkie wyróżnione ligi na jednej osi

Każda kropka to jedna liga; jej położenie wyznacza odsetek meczów z co najmniej trzema golami. Linia pokazuje średnią, a przy pięciu ligach z najwyższym odsetkiem widać ich nazwy.

Powyżej 2.5 gola: odsetek meczów według lig w tym sezonie
0%25%75%100%Średnia 55%Championship (Szkocja): 33%Premier Soccer League (RPA): 37%Premier League (Egipt): 39%Liga Profesional Argentina (Argentyna): 39%NPFL (Nigeria): 41%Serie B (Brazylia): 43%Primera División (Urugwaj): 44%Premier League (Białoruś): 47%Premier League (Anglia): 47%League Two (Anglia): 47%K League 1 (Korea Południowa): 47%1. SNL (Słowenia): 47%Super Liga (Serbia): 48%Segunda División (Hiszpania): 48%Primera A (Kolumbia): 48%Ligue 2 (Francja): 48%Liga I (Rumunia): 48%First League (Bułgaria): 49%Serie B (Włochy): 50%Segunda Liga (Portugalia): 50%I Liga (Polska): 50%Serie A (Brazylia): 51%1. Lig (Turcja): 51%Super League 1 (Grecja): 52%Premier League (Ukraina): 52%First League (Rosja): 52%Premier Division (Irlandia): 53%1. Division (Dania): 53%Primera División (Chile): 54%Premier League (Rosja): 54%Liga MX (Meksyk): 54%League One (Anglia): 54%Allsvenskan (Szwecja): 54%Primeira Liga (Portugalia): 56%NB I (Węgry): 56%Liga II (Rumunia): 56%Czech Liga (Czechy): 56%Superliga (Dania): 57%Pro League (Arabia Saudyjska): 57%La Liga (Hiszpania): 57%2. Bundesliga (Niemcy): 57%Premiership (Szkocja): 58%J1 League (Japonia): 59%A-League (Australia): 59%Süper Lig (Turcja): 60%Serie A (Włochy): 60%Ligue 1 (Francja): 60%2. Liga (Austria): 60%Premier League (Walia): 61%HNL (Chorwacja): 61%Ekstraklasa (Polska): 61%Super Liga (Słowacja): 62%Championship (Anglia): 62%Challenger Pro League (Belgia): 62%Major League Soccer (USA): 64%Eliteserien (Norwegia): 64%Bundesliga (Austria): 64%3. Liga (Niemcy): 64%Jupiler Pro League (Belgia): 65%Challenge League (Szwajcaria): 65%FAW Championship (Walia): 66%Eerste Divisie (Holandia): 68%Bundesliga (Niemcy): 69%Eredivisie (Holandia): 72%1. Division (Norwegia): 72%Super League (Szwajcaria): 75%Super League (Szwajcaria)Super League (Szwajcaria) 75%1. Division (Norwegia)1. Division (Norwegia) 72%Eredivisie (Holandia)Eredivisie (Holandia) 72%Bundesliga (Niemcy)Bundesliga (Niemcy) 69%Eerste Divisie (Holandia)Eerste Divisie (Holandia) 68%
Powyżej 2.5 gola: odsetek meczów według lig w tym sezonie
Powyżej 2.5 gola: odsetek meczów według lig w tym sezonie
Super League (Szwajcaria)75%
1. Division (Norwegia)72%
Eredivisie (Holandia)72%
Bundesliga (Niemcy)69%
Eerste Divisie (Holandia)68%
FAW Championship (Walia)66%
Challenge League (Szwajcaria)65%
Jupiler Pro League (Belgia)65%
3. Liga (Niemcy)64%
Bundesliga (Austria)64%
Eliteserien (Norwegia)64%
Major League Soccer (USA)64%
Challenger Pro League (Belgia)62%
Championship (Anglia)62%
Super Liga (Słowacja)62%
Ekstraklasa (Polska)61%
HNL (Chorwacja)61%
Premier League (Walia)61%
2. Liga (Austria)60%
Ligue 1 (Francja)60%
Serie A (Włochy)60%
Süper Lig (Turcja)60%
A-League (Australia)59%
J1 League (Japonia)59%
Premiership (Szkocja)58%
2. Bundesliga (Niemcy)57%
La Liga (Hiszpania)57%
Pro League (Arabia Saudyjska)57%
Superliga (Dania)57%
Czech Liga (Czechy)56%
Liga II (Rumunia)56%
NB I (Węgry)56%
Primeira Liga (Portugalia)56%
Allsvenskan (Szwecja)54%
League One (Anglia)54%
Liga MX (Meksyk)54%
Premier League (Rosja)54%
Primera División (Chile)54%
1. Division (Dania)53%
Premier Division (Irlandia)53%
First League (Rosja)52%
Premier League (Ukraina)52%
Super League 1 (Grecja)52%
1. Lig (Turcja)51%
Serie A (Brazylia)51%
I Liga (Polska)50%
Segunda Liga (Portugalia)50%
Serie B (Włochy)50%
First League (Bułgaria)49%
Liga I (Rumunia)48%
Ligue 2 (Francja)48%
Primera A (Kolumbia)48%
Segunda División (Hiszpania)48%
Super Liga (Serbia)48%
1. SNL (Słowenia)47%
K League 1 (Korea Południowa)47%
League Two (Anglia)47%
Premier League (Anglia)47%
Premier League (Białoruś)47%
Primera División (Urugwaj)44%
Serie B (Brazylia)43%
NPFL (Nigeria)41%
Liga Profesional Argentina (Argentyna)39%
Premier League (Egipt)39%
Premier Soccer League (RPA)37%
Championship (Szkocja)33%

Środkowa połowa lig mieści się między 48% a 61%.

Ligi z największą liczbą meczów powyżej 2.5 gola

Wyróżnione ligi z najwyższym odsetkiem meczów z co najmniej trzema golami w tym sezonie
Liga
Miejsce 1Super LeagueSzwajcaria7286%75%50%3,76
Miejsce 21. DivisionNorwegia23189%72%51%3,81
Miejsce 2EredivisieHolandia9989%72%61%3,82
Miejsce 4BundesligaNiemcy7281%69%53%3,50
Miejsce 5Eerste DivisieHolandia12687%68%44%3,60
Miejsce 6FAW ChampionshipWalia18884%66%46%3,44
Miejsce 7Jupiler Pro LeagueBelgia8982%65%37%3,22
Miejsce 7Challenge LeagueSzwajcaria6092%65%35%3,13
Miejsce 9Major League SoccerUSA49583%64%42%3,26
Miejsce 9EliteserienNorwegia20087%64%38%3,26
Miejsce 93. LigaNiemcy12081%64%40%3,27
Miejsce 9BundesligaAustria6688%64%35%3,18
Miejsce 13ChampionshipAnglia15677%62%38%2,93
Miejsce 13Super LigaSłowacja7886%62%38%3,21
Miejsce 13Challenger Pro LeagueBelgia6179%62%34%3,15
Miejsce 16Premier LeagueWalia11981%61%40%3,33
Miejsce 16EkstraklasaPolska11283%61%33%2,98
Miejsce 16HNLChorwacja5980%61%41%3,02
Miejsce 19Serie AWłochy9886%60%34%3,15
Miejsce 19Süper LigTurcja8978%60%33%2,98
Aktualizacja danych: 2 lis 2026

Ponad 2,5 gola to odsetek meczów z co najmniej trzema golami. Ponad 1,5 gola obejmuje mecze z co najmniej dwoma golami, a Ponad 3,5 gola – z co najmniej czterema, liczone z tych samych meczów; Gole na mecz to średnia liczba goli w meczu. Mecze to liczba meczów, na których opierają się odsetki.

Wybierz nagłówek kolumny, aby posortować tabelę, albo nazwę, aby otworzyć stronę ligi.

Drużyny z największą liczbą meczów powyżej 2.5 gola

Drużyny pięciu czołowych lig Europy (Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga, Ligue 1), w których meczach w tym sezonie najczęściej padały co najmniej trzy gole. Odsetek drużyny uwzględnia gole obu stron, zarówno strzelone, jak i stracone.

Drużyny pięciu czołowych lig Europy z najwyższym odsetkiem meczów z co najmniej trzema golami w tym sezonie
Drużyna
Miejsce 1BarcelonaLa Liga11100%91%73%5,27
Miejsce 2MonzaSerie A10100%90%70%4,10
Miejsce 3FiorentinaSerie A9100%89%44%3,56
Miejsce 3RennesLigue 1989%89%67%4,33
Miejsce 3StrasbourgLigue 19100%89%44%4,00
Miejsce 61899 HoffenheimBundesliga8100%88%50%3,75
Miejsce 6Bayer LeverkusenBundesliga8100%88%63%4,25
Miejsce 6Bayern MünchenBundesliga888%88%75%4,38
Miejsce 6Borussia MönchengladbachBundesliga888%88%50%4,12
Miejsce 6FC AugsburgBundesliga8100%88%63%4,12
Miejsce 6SC FreiburgBundesliga888%88%50%3,50
Miejsce 12Racing SantanderLa Liga1191%82%55%4,00
Miejsce 12Real MadridLa Liga1182%82%46%3,45
Miejsce 12Real SociedadLa Liga1182%82%46%3,64
Miejsce 15InterSerie A1090%80%60%3,90
Miejsce 16AtalantaSerie A989%78%44%3,67
Miejsce 16AuxerreLigue 1989%78%67%4,00
Miejsce 16LensLigue 1978%78%33%3,22
Miejsce 16Paris Saint GermainLigue 1989%78%56%3,44
Miejsce 16SassuoloSerie A9100%78%44%4,00
Aktualizacja danych: 2 lis 2026

Ponad 2,5 gola to odsetek meczów drużyny z co najmniej trzema golami; Mecze to liczba jej meczów, na których opiera się odsetek. Na początku sezonu jeden mecz może jeszcze przesunąć odsetek drużyny o kilka punktów.

Powyżej 1.5, 2.5 i 3.5 obok siebie

Te same mecze przy trzech liniach goli: średni odsetek w wyróżnionych ligach, od najniższej linii do najwyższej.

Ponad 1,5 gola
78%
66 lig
Ponad 2,5 gola
55%
66 lig
Ponad 3,5 gola
32%
66 lig

Średnio 78% meczów miało co najmniej dwa gole, 55% – co najmniej trzy, a 32% – co najmniej cztery. Każda kolejna linia wymaga o jednego gola więcej, więc przekracza ją mniej meczów.

Wykorzystaj to w ProBettingHub

Pytania i odpowiedzi

Co oznacza powyżej 2.5 gola?
W meczu padają co najmniej trzy gole, bez względu na to, która drużyna je strzeli. Wynik 2–1 albo 3–0 to powyżej 2.5; 1–1 albo 2–0 to poniżej 2.5.
Ile to jest powyżej 2.5 gola?
Trzy gole. Liczba goli jest zawsze liczbą całkowitą, a 2.5 leży między dwoma a trzema, więc mecz nigdy nie kończy się dokładnie na linii: dwa gole lub mniej to poniżej 2.5, trzy gole lub więcej to powyżej 2.5.
Czy dogrywka liczy się do powyżej 2.5 gola?
W naszych liczbach – nie. Liczymy wynik do końca regulaminowego czasu gry wraz z doliczonym czasem. Dogrywka i seria rzutów karnych nie wchodzą do naszych liczb, więc mecz pucharowy, w którym po regulaminowym czasie gry jest 1–1, a po dogrywce 2–1, liczymy tu jako poniżej 2.5.
Która z pięciu czołowych lig Europy ma w tym sezonie najwięcej meczów powyżej 2.5 gola?
W bieżącym sezonie Bundesliga: co najmniej trzy gole padły w 69% z jej 72 meczów. W pięciu czołowych ligach Europy (Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga, Ligue 1) średnia wynosi 59%, a najniższy odsetek to 47% (Premier League).
Czym różni się powyżej 1.5 od powyżej 2.5 gola?
Jednym golem. Powyżej 1.5 wymaga co najmniej dwóch goli w meczu, powyżej 2.5 – co najmniej trzech. Każdy mecz powyżej 2.5 jest też powyżej 1.5, więc odsetek powyżej 1.5 w lidze nigdy nie jest niższy od jej odsetka powyżej 2.5.

Źródła

  • Statystyki lig ProBettingHub (wyróżnione ligi w Pro Wyszukiwarce, bieżący sezon)
  • Statystyki drużyn ProBettingHub (pięć czołowych lig europejskich, bieżący sezon)