Średnia rzutów rożnych w meczu: gdzie jest ich najwięcej w tym sezonie
6 min czytaniaLiczby odświeżają się co godzinę
Spis treści
Najważniejsze wnioski
- Rzuty rożne w meczu to suma rzutów rożnych obu drużyn; nasze liczby obejmują cały mecz, do końca regulaminowego czasu gry, nigdy tylko jego część.
- Średnia liczba rzutów rożnych w meczu zależy od ligi: wyróżnione ligi w Pro Wyszukiwarce wyraźnie się od siebie różnią.
- Danych o rzutach rożnych nie ma dla każdego meczu. Liczby dotyczące rzutów rożnych pokazujemy dla ligi dopiero wtedy, gdy wystarczająco wiele jej meczów ma takie dane; wcześniej ligę pomijamy i nigdy nie liczymy jej jako zera. Przy każdej liczbie podajemy liczbę meczów.
Czym jest rzut rożny i jak go liczymy
Rzut rożny jest przyznawany, gdy piłka po ostatnim dotknięciu przez zawodnika drużyny broniącej wyjdzie za linię końcową, a gol nie padnie. Drużyna atakująca wykonuje wtedy rzut z narożnika boiska.
Rzuty rożne w meczu to suma rzutów rożnych obu drużyn, bez względu na to, która je wywalczyła. W przykładach poniżej każda liczba to rzuty rożne jednej drużyny.
- 6–5Powyżej 9.5: łącznie 11 rzutów rożnych
- 4–3Poniżej 9.5: łącznie tylko 7 rzutów rożnych
- 9–1Powyżej 9.5: łącznie 10 rzutów rożnych, prawie wszystkie dla jednej drużyny
- 5–4Poniżej 9.5: łącznie 9 rzutów rożnych, o jeden mniej niż dziesięć
Linie rzutów rożnych działają tak samo jak linie goli: liczba jest o pół rzutu rożnego niższa od wymaganej liczby rzutów rożnych. Powyżej 8.5 rzutu rożnego oznacza co najmniej dziewięć rzutów rożnych w meczu, a powyżej 9.5 rzutu rożnego – co najmniej dziesięć.
Rzuty rożne liczymy wyłącznie dla całego meczu, do końca regulaminowego czasu gry wraz z doliczonym czasem. Dogrywka i seria rzutów karnych nie wchodzą do naszych liczb.
Liczby w skrócie
Rzuty rożne na mecz w tym sezonie, obu drużyn łącznie, dla 49 lig z filtra „Tylko wyróżnione” w Pro Wyszukiwarce, które mają dane o rzutach rożnych: średnia dla wszystkich i oba krańce przedziału.
- Średnia
- 9,8
- 49 lig
- Maksimum
- 11,4
- Premiership (Szkocja), co najwyżej 69 meczów z danymi o rzutach rożnych
- Minimum
- 8,7
- 1. Lig (Turcja), co najwyżej 128 meczów z danymi o rzutach rożnych
Najwyższa średnia jest o 2,7 rzutu rożnego na mecz wyższa od najniższej.
Wszystkie wyróżnione ligi na jednej osi
Każda kropka to jedna liga; jej położenie wyznacza odsetek meczów z co najmniej dziesięcioma rzutami rożnymi (powyżej 9.5 rzutu rożnego). Linia pokazuje średnią, a przy pięciu ligach z najwyższym odsetkiem widać ich nazwy.
| Odsetek meczów z co najmniej dziesięcioma rzutami rożnymi w każdej lidze w tym sezonie | |
|---|---|
| Liga MX (Meksyk) | 68% |
| 2. Bundesliga (Niemcy) | 67% |
| League One (Anglia) | 66% |
| Eliteserien (Norwegia) | 64% |
| Premiership (Szkocja) | 64% |
| Super League (Szwajcaria) | 64% |
| Bundesliga (Niemcy) | 62% |
| Serie B (Brazylia) | 61% |
| Superliga (Dania) | 60% |
| Eerste Divisie (Holandia) | 58% |
| Serie A (Brazylia) | 58% |
| Allsvenskan (Szwecja) | 57% |
| Bundesliga (Austria) | 56% |
| Championship (Anglia) | 56% |
| Eredivisie (Holandia) | 55% |
| League Two (Anglia) | 55% |
| Premier Division (Irlandia) | 55% |
| Major League Soccer (USA) | 54% |
| A-League (Australia) | 53% |
| Jupiler Pro League (Belgia) | 53% |
| Premier League (Białoruś) | 52% |
| HNL (Chorwacja) | 51% |
| NB I (Węgry) | 51% |
| Primera División (Chile) | 51% |
| 3. Liga (Niemcy) | 50% |
| Ekstraklasa (Polska) | 50% |
| La Liga (Hiszpania) | 50% |
| Süper Lig (Turcja) | 50% |
| Czech Liga (Czechy) | 49% |
| First League (Rosja) | 49% |
| Challenger Pro League (Belgia) | 47% |
| J1 League (Japonia) | 47% |
| Premier League (Anglia) | 47% |
| Serie B (Włochy) | 47% |
| Pro League (Arabia Saudyjska) | 46% |
| Premier Soccer League (RPA) | 45% |
| Segunda División (Hiszpania) | 45% |
| Super League 1 (Grecja) | 45% |
| Ligue 1 (Francja) | 44% |
| Premier League (Egipt) | 44% |
| Serie A (Włochy) | 44% |
| Liga I (Rumunia) | 42% |
| Ligue 2 (Francja) | 42% |
| Liga Profesional Argentina (Argentyna) | 41% |
| Primera A (Kolumbia) | 41% |
| Primeira Liga (Portugalia) | 40% |
| Super Liga (Serbia) | 40% |
| Premier League (Rosja) | 38% |
| 1. Lig (Turcja) | 36% |
Środkowa połowa lig mieści się między 45% a 56%.
Ligi z największą liczbą rzutów rożnych na mecz
| Liga | ||||
|---|---|---|---|---|
| Miejsce 1 | 69 | 11,4 | 78% | 64% |
| Miejsce 2 | 155 | 11,3 | 79% | 66% |
| Miejsce 3 | 133 | 11,1 | 74% | 68% |
| Miejsce 4 | 90 | 11,0 | 73% | 67% |
| Miejsce 5 | 200 | 10,9 | 73% | 64% |
| Miejsce 6 | 72 | 10,7 | 71% | 64% |
| Miejsce 7 | 72 | 10,6 | 75% | 62% |
| Miejsce 7 | 66 | 10,6 | 70% | 56% |
| Miejsce 9 | 357 | 10,6 | 69% | 61% |
| Miejsce 10 | 331 | 10,5 | 70% | 58% |
| Miejsce 11 | 130 | 10,5 | 75% | 58% |
| Miejsce 12 | 165 | 10,4 | 66% | 56% |
| Miejsce 13 | 216 | 10,4 | 69% | 57% |
| Miejsce 14 | 99 | 10,3 | 74% | 55% |
| Miejsce 15 | 89 | 10,3 | 66% | 53% |
| Miejsce 16 | 78 | 10,2 | 71% | 60% |
| Miejsce 17 | 167 | 10,1 | 69% | 55% |
| Miejsce 18 | 115 | 10,1 | 64% | 50% |
| Miejsce 19 | 493 | 10,0 | 64% | 54% |
| Miejsce 20 | 102 | 10,0 | 63% | 49% |
Rożne na mecz to średnia liczba rzutów rożnych w meczu, obu drużyn łącznie. Ponad 8,5 rożnych to odsetek meczów z co najmniej dziewięcioma rzutami rożnymi, a Ponad 9,5 rożnych – z co najmniej dziesięcioma; oba odsetki liczymy z tych samych meczów. Mecze z danymi o rzutach rożnych to liczba meczów ligi ze statystykami meczowymi, z których pochodzą dane o rzutach rożnych; liczby opierają się na meczach z danymi o rzutach rożnych, których jest tyle samo lub mniej.
Wybierz nagłówek kolumny, aby posortować tabelę, albo nazwę, aby otworzyć stronę ligi.
Drużyny z największą liczbą rzutów rożnych na mecz
Drużyny pięciu czołowych lig Europy (Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga, Ligue 1), w których meczach było w tym sezonie najwięcej rzutów rożnych. Średnia drużyny obejmuje rzuty rożne obu stron w jej meczach, zarówno własne, jak i rywali.
| Drużyna | |||
|---|---|---|---|
| Miejsce 1 | 10 | 13,0 | 90% |
| Miejsce 2 | 8 | 12,8 | 88% |
| Miejsce 3 | 11 | 12,6 | 91% |
| Miejsce 4 | 8 | 12,0 | 75% |
| Miejsce 5 | 10 | 11,9 | 80% |
| Miejsce 6 | 9 | 11,8 | 78% |
| Miejsce 7 | 8 | 11,8 | 100% |
| Miejsce 8 | 11 | 11,7 | 73% |
| Miejsce 9 | 9 | 11,7 | 78% |
| Miejsce 9 | 9 | 11,7 | 78% |
| Miejsce 11 | 8 | 11,6 | 75% |
| Miejsce 12 | 9 | 11,6 | 78% |
| Miejsce 13 | 8 | 11,5 | 88% |
| Miejsce 14 | 9 | 11,4 | 67% |
| Miejsce 15 | 8 | 11,4 | 88% |
| Miejsce 16 | 11 | 11,4 | 91% |
| Miejsce 17 | 10 | 11,3 | 90% |
| Miejsce 18 | 11 | 11,0 | 73% |
| Miejsce 18 | 8 | 11,0 | 88% |
| Miejsce 20 | 10 | 10,9 | 90% |
Rożne na mecz to średnia liczba rzutów rożnych w meczach drużyny; Mecze z danymi o rzutach rożnych to liczba jej meczów z danymi o rzutach rożnych, czyli meczów, na których opiera się średnia. Na początku sezonu jeden mecz może jeszcze wyraźnie zmienić średnią drużyny.
Wykorzystaj to w ProBettingHub
- Ranking ligRanking lig według rzutów rożnych znajdziesz w sekcji Statystyki zakładów.
- Sprawdź drużynyW meczach których drużyn jest najwięcej rzutów rożnych – drużyna po drużynie.
- Znajdź meczePROW narzędziu Pro Wyszukiwarka ustaw zakres dla rzutów rożnych i zobacz dzisiejsze oraz nadchodzące mecze, które go spełniają.
Pytania i odpowiedzi
- Ile jest średnio rzutów rożnych w meczu?
- W bieżącym sezonie w pięciu czołowych ligach Europy (Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga, Ligue 1) średnia rzutów rożnych w meczu wynosi 9,7, licząc obie drużyny razem. Inne ligi mają wyższą albo niższą średnią, więc ta liczba opisuje czołową piątkę i nie jest ogólną regułą.
- Która z pięciu czołowych lig Europy ma w tym sezonie najwięcej rzutów rożnych na mecz?
- W bieżącym sezonie Bundesliga: średnio 10,6 rzutu rożnego na mecz. Ta średnia opiera się na co najwyżej 72 meczach z danymi o rzutach rożnych. Najniższą średnią w tej piątce ma Ligue 1: 9,0.
- Czy rzuty rożne w dogrywce się liczą?
- W naszych liczbach – nie. Liczymy mecz do końca regulaminowego czasu gry wraz z doliczonym czasem; rzuty rożne z dogrywki i z serii rzutów karnych do nich nie wchodzą.
- Czy są osobne liczby rzutów rożnych dla części meczu?
- Nie. Rzuty rożne liczymy wyłącznie dla całego meczu, więc nie ma osobnych liczb dla jego części. Liczby drużyny obejmują rzuty rożne obu stron w meczach tej drużyny.
Źródła
- Statystyki lig ProBettingHub (wyróżnione ligi w Pro Wyszukiwarce, bieżący sezon)
- Statystyki drużyn ProBettingHub (pięć czołowych lig europejskich, bieżący sezon)