Wat betekent over 2.5 goals? De competities met de meeste dit seizoen

6 min lezenDe cijfers worden elk uur bijgewerkt

Belangrijkste punten

  1. Over 2.5 goals betekent drie doelpunten of meer in de wedstrijd, welk team ze ook maakt; onze cijfers gaan uit van de uitslag na 90 minuten.
  2. Hoe vaak er in een wedstrijd drie of meer doelpunten vallen, hangt sterk af van de competitie: de uitgelichte competities in Pro Zoeker liggen ver uit elkaar.
  3. Lees elk percentage samen met het aantal wedstrijden: hoe minder wedstrijden, hoe meer het percentage nog kan verschuiven.

Wat over 2.5 goals betekent

Over 2.5 goals betekent dat de wedstrijd eindigt met drie doelpunten of meer, welk team ze ook maakt. Doelpunten tel je in hele getallen, dus een wedstrijd zit altijd aan één kant van de lijn: twee doelpunten of minder is onder 2.5.

  • 2–1Over: drie doelpunten
  • 1–1Onder: maar twee doelpunten
  • 3–0Over: één team maakte ze alle drie
  • 2–0Onder: een duidelijke zege, toch maar twee doelpunten

Elke lijn voor doelpunten werkt op dezelfde manier: het getal ligt een half doelpunt onder het aantal doelpunten dat nodig is.

  • Over 1.5: twee doelpunten of meer
  • Over 2.5: drie doelpunten of meer
  • Over 3.5: vier doelpunten of meer

Onze cijfers gaan uit van de uitslag na 90 minuten: reguliere speeltijd plus blessuretijd. Verlenging en strafschoppenserie tellen niet mee.

De cijfers in één oogopslag

Het percentage wedstrijden met drie doelpunten of meer dit seizoen, in de 66 competities met een percentage voor over 2.5 uit het filter ‘Alleen uitgelicht’ van Pro Zoeker: het gemiddelde en de twee uitersten.

Gemiddelde
55%
66 competities
Hoogste
75%
Super League (Zwitserland), 72 wedstrijden
Laagste
33%
Championship (Schotland), 64 wedstrijden
Gemiddelde 55%Championship (Schotland): 33%Super League (Zwitserland): 75%33%75%LaagsteChampionship (Schotland)Champions… (Schotland)HoogsteSuper League (Zwitserland)Super L… (Zwitserland)
LaagsteChampionship (Schotland)33%
HoogsteSuper League (Zwitserland)75%
Gemiddelde55%

Tussen het hoogste en het laagste percentage zit 42 procentpunten.

Alle uitgelichte competities op één lijn

Elke stip is een competitie, geplaatst op haar percentage wedstrijden met drie doelpunten of meer. De lijn markeert het gemiddelde; de vijf hoogste percentages staan er met naam bij.

Over 2.5 goals: percentage wedstrijden per competitie, dit seizoen
0%25%100%Gemiddelde 55%Championship (Schotland): 33%Premier Soccer League (Zuid-Afrika): 37%Premier League (Egypte): 39%Liga Profesional Argentina (Argentinië): 39%NPFL (Nigeria): 41%Serie B (Brazilië): 43%Primera División (Uruguay): 44%Super Liga (Servië): 47%Primera A (Colombia): 47%Premier League (Wit-Rusland): 47%Premier League (Engeland): 47%League Two (Engeland): 47%K League 1 (Zuid-Korea): 47%Ligue 2 (Frankrijk): 48%Liga I (Roemenië): 48%1. SNL (Slovenië): 48%Segunda Liga (Portugal): 49%First League (Bulgarije): 49%Serie B (Italië): 50%Segunda División (Spanje): 50%I Liga (Polen): 50%Serie A (Brazilië): 51%Premier League (Oekraïne): 51%1. Lig (Turkije): 51%Super League 1 (Griekenland): 52%First League (Rusland): 52%Primera División (Chili): 53%Premier Division (Ierland): 53%League One (Engeland): 53%Allsvenskan (Zweden): 53%1. Division (Denemarken): 53%Primeira Liga (Portugal): 54%Liga MX (Mexico): 54%Premier League (Rusland): 55%Superliga (Denemarken): 56%NB I (Hongarije): 56%Liga II (Roemenië): 56%Czech Liga (Tsjechië): 56%Pro League (Saoedi-Arabië): 57%2. Bundesliga (Duitsland): 57%Premiership (Schotland): 58%La Liga (Spanje): 58%Ligue 1 (Frankrijk): 59%J1 League (Japan): 59%A-League (Australië): 59%Süper Lig (Turkije): 60%2. Liga (Oostenrijk): 60%Serie A (Italië): 61%Premier League (Wales): 61%HNL (Kroatië): 61%Ekstraklasa (Polen): 61%Championship (Engeland): 61%Super Liga (Slowakije): 62%Challenger Pro League (België): 62%Major League Soccer (VS): 64%Eliteserien (Noorwegen): 64%Bundesliga (Oostenrijk): 64%3. Liga (Duitsland): 64%Jupiler Pro League (België): 65%Challenge League (Zwitserland): 65%FAW Championship (Wales): 66%Eerste Divisie (Nederland): 67%Bundesliga (Duitsland): 69%Eredivisie (Nederland): 72%1. Division (Noorwegen): 72%Super League (Zwitserland): 75%Super League (Zwitserland)Super League (Zwitserland) 75%1. Division (Noorwegen)1. Division (Noorwegen) 72%Eredivisie (Nederland)Eredivisie (Nederland) 72%Bundesliga (Duitsland)Bundesliga (Duitsland) 69%Eerste Divisie (Nederland)Eerste Divisie (Nederland) 67%
Over 2.5 goals: percentage wedstrijden per competitie, dit seizoen
Over 2.5 goals: percentage wedstrijden per competitie, dit seizoen
Super League (Zwitserland)75%
1. Division (Noorwegen)72%
Eredivisie (Nederland)72%
Bundesliga (Duitsland)69%
Eerste Divisie (Nederland)67%
FAW Championship (Wales)66%
Challenge League (Zwitserland)65%
Jupiler Pro League (België)65%
3. Liga (Duitsland)64%
Bundesliga (Oostenrijk)64%
Eliteserien (Noorwegen)64%
Major League Soccer (VS)64%
Challenger Pro League (België)62%
Super Liga (Slowakije)62%
Championship (Engeland)61%
Ekstraklasa (Polen)61%
HNL (Kroatië)61%
Premier League (Wales)61%
Serie A (Italië)61%
2. Liga (Oostenrijk)60%
Süper Lig (Turkije)60%
A-League (Australië)59%
J1 League (Japan)59%
Ligue 1 (Frankrijk)59%
La Liga (Spanje)58%
Premiership (Schotland)58%
2. Bundesliga (Duitsland)57%
Pro League (Saoedi-Arabië)57%
Czech Liga (Tsjechië)56%
Liga II (Roemenië)56%
NB I (Hongarije)56%
Superliga (Denemarken)56%
Premier League (Rusland)55%
Liga MX (Mexico)54%
Primeira Liga (Portugal)54%
1. Division (Denemarken)53%
Allsvenskan (Zweden)53%
League One (Engeland)53%
Premier Division (Ierland)53%
Primera División (Chili)53%
First League (Rusland)52%
Super League 1 (Griekenland)52%
1. Lig (Turkije)51%
Premier League (Oekraïne)51%
Serie A (Brazilië)51%
I Liga (Polen)50%
Segunda División (Spanje)50%
Serie B (Italië)50%
First League (Bulgarije)49%
Segunda Liga (Portugal)49%
1. SNL (Slovenië)48%
Liga I (Roemenië)48%
Ligue 2 (Frankrijk)48%
K League 1 (Zuid-Korea)47%
League Two (Engeland)47%
Premier League (Engeland)47%
Premier League (Wit-Rusland)47%
Primera A (Colombia)47%
Super Liga (Servië)47%
Primera División (Uruguay)44%
Serie B (Brazilië)43%
NPFL (Nigeria)41%
Liga Profesional Argentina (Argentinië)39%
Premier League (Egypte)39%
Premier Soccer League (Zuid-Afrika)37%
Championship (Schotland)33%

De middelste helft van de competities zit tussen 49% en 61%.

De competities met het hoogste percentage over 2.5 goals

Uitgelichte competities met het hoogste percentage wedstrijden met drie doelpunten of meer, dit seizoen
Competitie
Plaats 1Super LeagueZwitserland7286%75%50%3,76
Plaats 21. DivisionNoorwegen23289%72%50%3,81
Plaats 2EredivisieNederland9989%72%61%3,82
Plaats 4BundesligaDuitsland7281%69%53%3,50
Plaats 5Eerste DivisieNederland13087%67%44%3,57
Plaats 6FAW ChampionshipWales18884%66%46%3,44
Plaats 7Jupiler Pro LeagueBelgië8982%65%37%3,22
Plaats 7Challenge LeagueZwitserland6092%65%35%3,13
Plaats 9Major League SoccerVS49583%64%42%3,26
Plaats 9EliteserienNoorwegen20087%64%38%3,26
Plaats 93. LigaDuitsland12081%64%40%3,27
Plaats 9BundesligaOostenrijk6688%64%35%3,18
Plaats 13Super LigaSlowakije7886%62%38%3,21
Plaats 13Challenger Pro LeagueBelgië6179%62%34%3,15
Plaats 15ChampionshipEngeland16577%61%38%2,92
Plaats 15Premier LeagueWales11981%61%40%3,33
Plaats 15EkstraklasaPolen11583%61%34%2,98
Plaats 15Serie AItalië10086%61%34%3,18
Plaats 15HNLKroatië5980%61%41%3,02
Plaats 20Süper LigTurkije9078%60%33%3,00
Gegevens bijgewerkt op 4 nov 2026

Boven 2,5 doelpunten is het percentage wedstrijden met drie doelpunten of meer. Boven 1,5 doelpunten telt twee doelpunten of meer en Boven 3,5 doelpunten vier of meer, over dezelfde wedstrijden; Doelpunten per wedstrijd is het gemiddelde aantal doelpunten in een wedstrijd. Wedstrijden is het aantal wedstrijden waarop de percentages zijn gebaseerd.

Kies een kolomkop om de tabel te sorteren, of een naam om de pagina van die competitie te openen.

De teams met het hoogste percentage over 2.5 goals

De teams uit de Premier League, La Liga, de Serie A, de Bundesliga en de Ligue 1 bij wie de wedstrijden dit seizoen het vaakst drie doelpunten of meer telden. Het percentage van een team omvat de doelpunten van beide teams, voor en tegen.

Teams uit de vijf grote Europese competities met het hoogste percentage wedstrijden met drie doelpunten of meer, dit seizoen
Team
Plaats 1BarcelonaLa Liga11100%91%73%5,27
Plaats 2FiorentinaSerie A10100%90%50%3,80
Plaats 2MonzaSerie A10100%90%70%4,10
Plaats 4RennesLigue 1989%89%67%4,33
Plaats 4StrasbourgLigue 19100%89%44%4,00
Plaats 61899 HoffenheimBundesliga8100%88%50%3,75
Plaats 6Bayer LeverkusenBundesliga8100%88%63%4,25
Plaats 6Bayern MünchenBundesliga888%88%75%4,38
Plaats 6Borussia MönchengladbachBundesliga888%88%50%4,12
Plaats 6FC AugsburgBundesliga8100%88%63%4,12
Plaats 6SC FreiburgBundesliga888%88%50%3,50
Plaats 12Racing SantanderLa Liga1191%82%55%4,00
Plaats 12Real MadridLa Liga1182%82%46%3,45
Plaats 12Real SociedadLa Liga1182%82%46%3,64
Plaats 15AtalantaSerie A1090%80%40%3,60
Plaats 15InterSerie A1090%80%60%3,90
Plaats 15SassuoloSerie A10100%80%50%4,20
Plaats 18AuxerreLigue 1989%78%67%4,00
Plaats 18LensLigue 1978%78%33%3,22
Plaats 18Paris Saint GermainLigue 1989%78%56%3,44
Gegevens bijgewerkt op 4 nov 2026

Boven 2,5 doelpunten is het percentage wedstrijden van het team met drie doelpunten of meer; Wedstrijden is het aantal wedstrijden waarop het is gebaseerd. Vroeg in het seizoen kan één wedstrijd het percentage van een team nog meerdere procentpunten laten verschuiven.

Over 1.5, 2.5 en 3.5 naast elkaar

Dezelfde wedstrijden tegen drie lijnen voor doelpunten: het gemiddelde percentage over de uitgelichte competities, van de laagste lijn tot de hoogste.

Boven 1,5 doelpunten
78%
66 competities
Boven 2,5 doelpunten
55%
66 competities
Boven 3,5 doelpunten
32%
66 competities

Gemiddeld vielen in 78% van de wedstrijden twee doelpunten of meer, in 55% drie of meer en in 32% vier of meer. Elke volgende lijn vraagt één doelpunt meer, dus minder wedstrijden halen die.

Zo gebruik je het in ProBettingHub

Vragen en antwoorden

Wat betekent over 2.5 goals?
De wedstrijd eindigt met drie doelpunten of meer, welk team ze ook maakt. Een 2-1 of een 3-0 is over 2.5, een 1-1 of een 2-0 is onder 2.5.
Hoeveel doelpunten zijn nodig voor over 2.5?
Drie. Doelpunten tel je in hele getallen en 2.5 ligt tussen twee en drie, dus een wedstrijd kan nooit precies op de lijn uitkomen: twee doelpunten of minder is onder 2.5, drie doelpunten of meer is over 2.5.
Telt de verlenging mee voor over 2.5 goals?
Niet in onze cijfers. Die gaan uit van de uitslag na 90 minuten: reguliere speeltijd plus blessuretijd. Verlenging en strafschoppenserie tellen niet mee, dus een bekerduel dat na 90 minuten 1-1 staat en na verlenging 2-1 eindigt, telt hier als onder 2.5.
Welke van de vijf grote Europese competities heeft dit seizoen de meeste wedstrijden met over 2.5 goals?
Dit seizoen tot nu toe: Bundesliga. In 69% van haar 72 wedstrijden vielen drie doelpunten of meer. In de Premier League, La Liga, de Serie A, de Bundesliga en de Ligue 1 samen is het gemiddelde 59%, en het laagste percentage is 47% (Premier League).
Wat is het verschil tussen over 1.5 en over 2.5?
Eén doelpunt. Voor over 1.5 zijn twee doelpunten of meer in de wedstrijd nodig, voor over 2.5 drie of meer. Elke wedstrijd die over 2.5 is, is ook over 1.5, dus het percentage voor over 1.5 van een competitie is nooit lager dan dat voor over 2.5.

Bronnen

  • ProBettingHub-competitiestatistieken (de uitgelichte competities in Pro Zoeker, seizoen tot nu toe)
  • ProBettingHub-teamstatistieken (de vijf grote Europese competities, seizoen tot nu toe)