Mit jelent a „2,5 gól felett”? Gólgazdag ligák ebben a szezonban

5 perc olvasásA számok óránként frissülnek

A lényeg

  1. A 2,5 gól felett legalább három gólt jelent a meccsen, bármelyik csapat szerzi is őket; számaink a rendes játékidő végi eredményt számolják.
  2. Az, hogy milyen gyakran esik legalább három gól egy meccsen, erősen függ a bajnokságtól: a Pro Kereső kiemelt bajnokságai között nagy a szórás.
  3. Minden arányt a meccsek számával együtt olvass: minél kevesebb a meccs, annál többet mozdulhat még az arány.

Mit jelent a „2,5 gól felett”

A 2,5 gól felett azt jelenti, hogy a meccs legalább három góllal ér véget, bármelyik csapat szerzi is őket. A gólok száma mindig egész szám, így egy meccs mindig a határ egyik oldalán áll: legfeljebb két gól esetén a meccs 2,5 gól alatti.

  • 2–1Felett: három gól
  • 1–1Alatt: csak két gól
  • 3–0Felett: mindhármat ugyanaz a csapat szerezte
  • 2–0Alatt: magabiztos győzelem, mégis csak két gól

Minden gólhatár ugyanígy működik: a szám fél góllal kevesebb annál, amennyi gól kell.

  • 1,5 gól felett: legalább két gól
  • 2,5 gól felett: legalább három gól
  • 3,5 gól felett: legalább négy gól

Számaink a rendes játékidő végi eredményt számolják: rendes játékidő a ráadással együtt. A hosszabbítás és a tizenegyespárbaj nincs benne.

A legfontosabb számok

A legalább háromgólos meccsek aránya ebben a szezonban, a Pro Kereső „Csak kiemelt” szűrőjének 66 bajnokságában, ahol van 2,5 gól feletti arány: az átlaguk és a tartomány két vége.

Átlag
55%
66 bajnokság
Legmagasabb
75%
Super League (Svájc), 72 meccs
Legalacsonyabb
33%
Championship (Skócia), 64 meccs
Átlag 55%Championship (Skócia): 33%Super League (Svájc): 75%33%75%LegalacsonyabbChampionship (Skócia)Championship (Skócia)LegmagasabbSuper League (Svájc)Super League (Svájc)
LegalacsonyabbChampionship (Skócia)33%
LegmagasabbSuper League (Svájc)75%
Átlag55%

42 százalékpont választja el a legmagasabb arányt a legalacsonyabbtól.

Minden kiemelt bajnokság egy vonalon

Minden pont egy bajnokság, aszerint elhelyezve, hogy a meccsei mekkora részén esett legalább három gól. A vonal az átlagot jelöli; az öt legmagasabb aránynál a bajnokság neve is ott áll.

2,5 gól felett: a meccsek aránya bajnokságonként, ebben a szezonban
0%25%75%100%Átlag 55%Championship (Skócia): 33%Premier Soccer League (Dél-Afrika): 37%Premier League (Egyiptom): 39%Liga Profesional Argentina (Argentína): 39%NPFL (Nigéria): 41%Serie B (Brazília): 43%Primera División (Uruguay): 44%Super Liga (Szerbia): 47%Primera A (Kolumbia): 47%Premier League (Fehéroroszország): 47%Premier League (Anglia): 47%League Two (Anglia): 47%K League 1 (Dél-Korea): 47%Ligue 2 (Franciaország): 48%Liga I (Románia): 48%1. SNL (Szlovénia): 48%Segunda Liga (Portugália): 49%First League (Bulgária): 49%Serie B (Olaszország): 50%Segunda División (Spanyolország): 50%I Liga (Lengyelország): 50%Serie A (Brazília): 51%Premier League (Ukrajna): 51%1. Lig (Törökország): 51%Super League 1 (Görögország): 52%First League (Oroszország): 52%Primera División (Chile): 53%Premier Division (Írország): 53%Allsvenskan (Svédország): 53%1. Division (Dánia): 53%Primeira Liga (Portugália): 54%Liga MX (Mexikó): 54%League One (Anglia): 54%Premier League (Oroszország): 55%Superliga (Dánia): 56%NB I (Magyarország): 56%Liga II (Románia): 56%Czech Liga (Csehország): 56%Pro League (Szaúd-Arábia): 57%2. Bundesliga (Németország): 57%Premiership (Skócia): 58%La Liga (Spanyolország): 58%Ligue 1 (Franciaország): 59%J1 League (Japán): 59%A-League (Ausztrália): 59%Süper Lig (Törökország): 60%2. Liga (Ausztria): 60%Serie A (Olaszország): 61%Premier League (Wales): 61%HNL (Horvátország): 61%Ekstraklasa (Lengyelország): 61%Super Liga (Szlovákia): 62%Championship (Anglia): 62%Challenger Pro League (Belgium): 62%Major League Soccer (USA): 64%Eliteserien (Norvégia): 64%Bundesliga (Ausztria): 64%3. Liga (Németország): 64%Jupiler Pro League (Belgium): 65%Challenge League (Svájc): 65%FAW Championship (Wales): 66%Eerste Divisie (Hollandia): 67%Bundesliga (Németország): 69%Eredivisie (Hollandia): 72%1. Division (Norvégia): 72%Super League (Svájc): 75%Super League (Svájc)Super League (Svájc) 75%1. Division (Norvégia)1. Division (Norvégia) 72%Eredivisie (Hollandia)Eredivisie (Hollandia) 72%Bundesliga (Németország)Bundesliga (Németország) 69%Eerste Divisie (Hollandia)Eerste Divisie (Hollandia) 67%
2,5 gól felett: a meccsek aránya bajnokságonként, ebben a szezonban
2,5 gól felett: a meccsek aránya bajnokságonként, ebben a szezonban
Super League (Svájc)75%
1. Division (Norvégia)72%
Eredivisie (Hollandia)72%
Bundesliga (Németország)69%
Eerste Divisie (Hollandia)67%
FAW Championship (Wales)66%
Challenge League (Svájc)65%
Jupiler Pro League (Belgium)65%
3. Liga (Németország)64%
Bundesliga (Ausztria)64%
Eliteserien (Norvégia)64%
Major League Soccer (USA)64%
Challenger Pro League (Belgium)62%
Championship (Anglia)62%
Super Liga (Szlovákia)62%
Ekstraklasa (Lengyelország)61%
HNL (Horvátország)61%
Premier League (Wales)61%
Serie A (Olaszország)61%
2. Liga (Ausztria)60%
Süper Lig (Törökország)60%
A-League (Ausztrália)59%
J1 League (Japán)59%
Ligue 1 (Franciaország)59%
La Liga (Spanyolország)58%
Premiership (Skócia)58%
2. Bundesliga (Németország)57%
Pro League (Szaúd-Arábia)57%
Czech Liga (Csehország)56%
Liga II (Románia)56%
NB I (Magyarország)56%
Superliga (Dánia)56%
Premier League (Oroszország)55%
League One (Anglia)54%
Liga MX (Mexikó)54%
Primeira Liga (Portugália)54%
1. Division (Dánia)53%
Allsvenskan (Svédország)53%
Premier Division (Írország)53%
Primera División (Chile)53%
First League (Oroszország)52%
Super League 1 (Görögország)52%
1. Lig (Törökország)51%
Premier League (Ukrajna)51%
Serie A (Brazília)51%
I Liga (Lengyelország)50%
Segunda División (Spanyolország)50%
Serie B (Olaszország)50%
First League (Bulgária)49%
Segunda Liga (Portugália)49%
1. SNL (Szlovénia)48%
Liga I (Románia)48%
Ligue 2 (Franciaország)48%
K League 1 (Dél-Korea)47%
League Two (Anglia)47%
Premier League (Anglia)47%
Premier League (Fehéroroszország)47%
Primera A (Kolumbia)47%
Super Liga (Szerbia)47%
Primera División (Uruguay)44%
Serie B (Brazília)43%
NPFL (Nigéria)41%
Liga Profesional Argentina (Argentína)39%
Premier League (Egyiptom)39%
Premier Soccer League (Dél-Afrika)37%
Championship (Skócia)33%

A bajnokságok középső fele 49% és 61% között van.

Bajnokságok a legtöbb 2,5 gól feletti meccsel

Kiemelt bajnokságok, ahol a legnagyobb a legalább háromgólos meccsek aránya, ebben a szezonban
Liga
1. helySuper LeagueSvájc7286%75%50%3,76
2. hely1. DivisionNorvégia23289%72%50%3,81
2. helyEredivisieHollandia9989%72%61%3,82
4. helyBundesligaNémetország7281%69%53%3,50
5. helyEerste DivisieHollandia13087%67%44%3,57
6. helyFAW ChampionshipWales18884%66%46%3,44
7. helyJupiler Pro LeagueBelgium8982%65%37%3,22
7. helyChallenge LeagueSvájc6092%65%35%3,13
9. helyMajor League SoccerUSA49583%64%42%3,26
9. helyEliteserienNorvégia20087%64%38%3,26
9. hely3. LigaNémetország12081%64%40%3,27
9. helyBundesligaAusztria6688%64%35%3,18
13. helyChampionshipAnglia15677%62%38%2,93
13. helySuper LigaSzlovákia7886%62%38%3,21
13. helyChallenger Pro LeagueBelgium6179%62%34%3,15
16. helyPremier LeagueWales11981%61%40%3,33
16. helyEkstraklasaLengyelország11583%61%34%2,98
16. helySerie AOlaszország10086%61%34%3,18
16. helyHNLHorvátország5980%61%41%3,02
20. helySüper LigTörökország9078%60%33%3,00
Adatok frissítve: 2026. nov. 4.

2,5 gól felett: a legalább háromgólos meccsek aránya. 1,5 gól felett: a legalább kétgólosaké, 3,5 gól felett: a legalább négygólosaké, ugyanazokból a meccsekből számolva; Gól meccsenként: egy meccs átlagos gólszáma. Meccsek: hány meccsen alapulnak az arányok.

Válassz egy oszlopfejlécet a táblázat rendezéséhez, vagy egy nevet a bajnokság oldalának megnyitásához.

Csapatok a legtöbb 2,5 gól feletti meccsel

A Premier League, a La Liga, a Serie A, a Bundesliga és a Ligue 1 azon csapatai, amelyeknek a meccsein a leggyakrabban esett legalább három gól ebben a szezonban. Egy csapat aránya mindkét csapat góljait számolja, a szerzetteket és a kapottakat is.

Az öt európai topbajnokság csapatai, ahol a legnagyobb a legalább háromgólos meccsek aránya, ebben a szezonban
Csapat
1. helyBarcelonaLa Liga11100%91%73%5,27
2. helyFiorentinaSerie A10100%90%50%3,80
2. helyMonzaSerie A10100%90%70%4,10
4. helyRennesLigue 1989%89%67%4,33
4. helyStrasbourgLigue 19100%89%44%4,00
6. hely1899 HoffenheimBundesliga8100%88%50%3,75
6. helyBayer LeverkusenBundesliga8100%88%63%4,25
6. helyBayern MünchenBundesliga888%88%75%4,38
6. helyBorussia MönchengladbachBundesliga888%88%50%4,12
6. helyFC AugsburgBundesliga8100%88%63%4,12
6. helySC FreiburgBundesliga888%88%50%3,50
12. helyRacing SantanderLa Liga1191%82%55%4,00
12. helyReal MadridLa Liga1182%82%46%3,45
12. helyReal SociedadLa Liga1182%82%46%3,64
15. helyAtalantaSerie A1090%80%40%3,60
15. helyInterSerie A1090%80%60%3,90
15. helySassuoloSerie A10100%80%50%4,20
18. helyAuxerreLigue 1989%78%67%4,00
18. helyLensLigue 1978%78%33%3,22
18. helyParis Saint GermainLigue 1989%78%56%3,44
Adatok frissítve: 2026. nov. 4.

2,5 gól felett: a csapat legalább háromgólos meccseinek aránya; Meccsek: hány meccsén alapul. A szezon elején egyetlen meccs is több százalékponttal elmozdíthatja egy csapat arányát.

Az 1,5, a 2,5 és a 3,5 gól felett egymás mellett

Ugyanazok a meccsek három gólhatárral: a kiemelt bajnokságok átlagos aránya, a legalacsonyabb határtól a legmagasabbig.

1,5 gól felett
78%
66 bajnokság
2,5 gól felett
55%
66 bajnokság
3,5 gól felett
32%
66 bajnokság

Átlagosan a legalább kétgólos meccsek aránya 78%, a legalább háromgólosaké 55%, a legalább négygólosaké 32%. Minden következő határ eggyel több gólt kér, így kevesebb meccs lépi át.

Így használd a ProBettingHubon

Kérdések és válaszok

Mit jelent a „2,5 gól felett”?
Azt, hogy a meccs legalább három góllal ér véget, bármelyik csapat szerzi is őket. Így például a 2–1 és a 3–0 a határ felett van, az 1–1 és a 2–0 alatta.
Hány gól kell ahhoz, hogy 2,5 gól feletti legyen a meccs?
Három. A gólok száma mindig egész szám, a 2,5 pedig a kettő és a három között van, így egy meccs sosem állhat meg pontosan a határon: legfeljebb két góllal a meccs 2,5 gól alatti, legalább hárommal 2,5 gól feletti.
Beleszámít a hosszabbítás a 2,5 gól felettibe?
A mi számainkba nem. Ezek a rendes játékidő végi eredményt számolják: rendes játékidő a ráadással együtt. A hosszabbítás és a tizenegyespárbaj nincs benne, így az a kupameccs, amely a rendes játékidő végén 1–1, a hosszabbítás után pedig 2–1, itt 2,5 gól alattinak számít.
Az öt európai topbajnokság közül melyikben a legtöbb a 2,5 gól feletti meccs ebben a szezonban?
A szezonban eddig Bundesliga: a legalább háromgólos meccsek aránya 69%, 72 meccs alapján. Az öt topbajnokság (Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga, Ligue 1) átlaga 59%, a legalacsonyabb arány 47% (Premier League).
Mi a különbség az 1,5 és a 2,5 gól felett között?
Egy gól. Az 1,5 gól felett legalább két gólt kíván a meccsen, a 2,5 gól felett legalább hármat. Minden 2,5 gól feletti meccs egyben 1,5 gól feletti is, így egy bajnokság 1,5 gól feletti aránya sosem alacsonyabb a 2,5 gól feletti arányánál.

Források

  • ProBettingHub bajnoki statisztikák (a Pro Kereső kiemelt bajnokságai, a szezon eddigi része)
  • ProBettingHub csapatstatisztikák (az öt európai topbajnokság, a szezon eddigi része)