Szögletek száma meccsenként: átlag és ligarangsor ebben a szezonban
5 perc olvasásA számok óránként frissülnek
Tartalom
A lényeg
- Egy meccs szögletszáma a két csapat szögleteinek összege. Számaink a teljes meccset számolják a rendes játékidő végéig, sosem csak egy részét.
- Az, hogy átlagosan hány szöglet van egy meccsen, a bajnokságon múlik: a Pro Kereső kiemelt bajnokságai között nagy a szórás.
- Szögletadat nem minden meccshez van, és egy bajnokság addig nem kap szögletszámot, amíg elég meccséhez nincs ilyen adat: addig kimarad, sosem számoljuk nullának. Minden szám mellett ott a meccsek száma.
Mi számít szögletnek
Szögletet akkor ítél a játékvezető, ha a labda a védekező csapat alapvonalán gól nélkül hagyja el a pályát, és utoljára a védekezők egyike ért hozzá. A támadó csapat ilyenkor a pálya sarkából rúgja be a labdát.
Egy meccs szögletei a két csapat szögleteinek összege, bárki is harcolja ki őket. Az alábbi példákban minden szám egy-egy csapat szögleteit jelenti.
- 6–59,5 felett: összesen 11 szöglet
- 4–39,5 alatt: összesen csak 7 szöglet
- 9–19,5 felett: összesen 10 szöglet, szinte mind az egyik csapaté
- 5–49,5 alatt: összesen 9 szöglet, eggyel kevesebb, mint tíz
A szögleteknél ugyanúgy működik a határ, mint a góloknál: a szám fél szöglettel kevesebb annál, amennyi szöglet kell. A 8,5 szöglet felett legalább kilenc szögletet jelent a meccsen, a 9,5 szöglet felett legalább tízet.
A szögleteket csak a teljes meccsre számoljuk, a rendes játékidő végéig: rendes játékidő a ráadással együtt. A hosszabbítás és a tizenegyespárbaj nincs benne a számainkban.
A legfontosabb számok
Szögletek meccsenként ebben a szezonban, a két csapatot együtt számolva, a Pro Kereső „Csak kiemelt” szűrőjének 49 szögletadattal rendelkező bajnokságában: az átlaguk és a tartomány két vége.
- Átlag
- 9,8
- 49 bajnokság
- Legmagasabb
- 11,4
- Premiership (Skócia), legfeljebb 69 szögletadattal rendelkező meccs
- Legalacsonyabb
- 8,7
- 1. Lig (Törökország), legfeljebb 128 szögletadattal rendelkező meccs
A legmagasabb átlag meccsenként 2,7 szöglettel több a legalacsonyabbnál.
Minden kiemelt bajnokság egy vonalon
Minden pont egy bajnokság, aszerint elhelyezve, hogy a meccsei mekkora részén volt legalább tíz szöglet (9,5 szöglet felett). A vonal az átlagot jelöli; az öt legmagasabb aránynál a bajnokság neve is ott áll.
| Legalább tíz szöglet: a meccsek aránya bajnokságonként, ebben a szezonban | |
|---|---|
| Liga MX (Mexikó) | 68% |
| 2. Bundesliga (Németország) | 67% |
| League One (Anglia) | 66% |
| Eliteserien (Norvégia) | 64% |
| Premiership (Skócia) | 64% |
| Super League (Svájc) | 64% |
| Bundesliga (Németország) | 62% |
| Serie B (Brazília) | 61% |
| Superliga (Dánia) | 60% |
| Eerste Divisie (Hollandia) | 58% |
| Serie A (Brazília) | 58% |
| Allsvenskan (Svédország) | 57% |
| Bundesliga (Ausztria) | 56% |
| Championship (Anglia) | 56% |
| Eredivisie (Hollandia) | 55% |
| League Two (Anglia) | 55% |
| Premier Division (Írország) | 55% |
| Major League Soccer (USA) | 54% |
| A-League (Ausztrália) | 53% |
| Jupiler Pro League (Belgium) | 53% |
| Premier League (Fehéroroszország) | 52% |
| HNL (Horvátország) | 51% |
| NB I (Magyarország) | 51% |
| Primera División (Chile) | 51% |
| 3. Liga (Németország) | 50% |
| Ekstraklasa (Lengyelország) | 50% |
| La Liga (Spanyolország) | 50% |
| Süper Lig (Törökország) | 50% |
| Czech Liga (Csehország) | 49% |
| First League (Oroszország) | 49% |
| Challenger Pro League (Belgium) | 47% |
| J1 League (Japán) | 47% |
| Premier League (Anglia) | 47% |
| Serie B (Olaszország) | 47% |
| Pro League (Szaúd-Arábia) | 46% |
| Premier Soccer League (Dél-Afrika) | 45% |
| Segunda División (Spanyolország) | 45% |
| Super League 1 (Görögország) | 45% |
| Ligue 1 (Franciaország) | 44% |
| Premier League (Egyiptom) | 44% |
| Serie A (Olaszország) | 44% |
| Liga I (Románia) | 42% |
| Ligue 2 (Franciaország) | 42% |
| Liga Profesional Argentina (Argentína) | 41% |
| Primera A (Kolumbia) | 41% |
| Primeira Liga (Portugália) | 40% |
| Super Liga (Szerbia) | 40% |
| Premier League (Oroszország) | 38% |
| 1. Lig (Törökország) | 36% |
A bajnokságok középső fele 45% és 56% között van.
Bajnokságok a legtöbb szöglettel meccsenként
| Liga | ||||
|---|---|---|---|---|
| 1. hely | 69 | 11,4 | 78% | 64% |
| 2. hely | 155 | 11,3 | 79% | 66% |
| 3. hely | 133 | 11,1 | 74% | 68% |
| 4. hely | 90 | 11,0 | 73% | 67% |
| 5. hely | 200 | 10,9 | 73% | 64% |
| 6. hely | 72 | 10,7 | 71% | 64% |
| 7. hely | 72 | 10,6 | 75% | 62% |
| 7. hely | 66 | 10,6 | 70% | 56% |
| 9. hely | 357 | 10,6 | 69% | 61% |
| 10. hely | 329 | 10,5 | 70% | 58% |
| 11. hely | 130 | 10,5 | 75% | 58% |
| 12. hely | 165 | 10,4 | 66% | 56% |
| 13. hely | 216 | 10,4 | 69% | 57% |
| 14. hely | 99 | 10,3 | 74% | 55% |
| 15. hely | 89 | 10,3 | 66% | 53% |
| 16. hely | 78 | 10,2 | 71% | 60% |
| 17. hely | 167 | 10,1 | 69% | 55% |
| 18. hely | 115 | 10,1 | 64% | 50% |
| 19. hely | 493 | 10,0 | 64% | 54% |
| 20. hely | 102 | 10,0 | 63% | 49% |
Szöglet meccsenként: egy meccs átlagos szögletszáma, a két csapatot együtt számolva. 8,5 szöglet felett: azoknak a meccseknek az aránya, amelyeken legalább kilenc szöglet volt, 9,5 szöglet felett: azoké, amelyeken legalább tíz, mindkettő ugyanazokból a meccsekből számolva. Szögletadattal rendelkező mérkőzések: a bajnokság meccsstatisztikával rendelkező meccsei, innen származik a szögletadat; a számok a szögletadattal rendelkező meccseken alapulnak, vagyis legfeljebb ennyin.
Válassz egy oszlopfejlécet a táblázat rendezéséhez, vagy egy nevet a bajnokság oldalának megnyitásához.
Csapatok a legtöbb szöglettel meccsenként
A Premier League, a La Liga, a Serie A, a Bundesliga és a Ligue 1 azon csapatai, amelyeknek a meccsein a legtöbb szöglet volt ebben a szezonban. Egy csapat száma a meccsein mindkét csapat szögleteit számolja, a kiharcoltakat és az ellenfélnek ítélteket is.
| Csapat | |||
|---|---|---|---|
| 1. hely | 10 | 13,0 | 90% |
| 2. hely | 8 | 12,8 | 88% |
| 3. hely | 11 | 12,6 | 91% |
| 4. hely | 8 | 12,0 | 75% |
| 5. hely | 10 | 11,9 | 80% |
| 6. hely | 9 | 11,8 | 78% |
| 7. hely | 8 | 11,8 | 100% |
| 8. hely | 11 | 11,7 | 73% |
| 9. hely | 9 | 11,7 | 78% |
| 9. hely | 9 | 11,7 | 78% |
| 11. hely | 8 | 11,6 | 75% |
| 12. hely | 9 | 11,6 | 78% |
| 13. hely | 8 | 11,5 | 88% |
| 14. hely | 9 | 11,4 | 67% |
| 15. hely | 8 | 11,4 | 88% |
| 16. hely | 11 | 11,4 | 91% |
| 17. hely | 10 | 11,3 | 90% |
| 18. hely | 11 | 11,0 | 73% |
| 18. hely | 8 | 11,0 | 88% |
| 20. hely | 10 | 10,9 | 90% |
Szöglet meccsenként: a csapat meccseinek átlagos szögletszáma; Szögletadattal rendelkező mérkőzések: hány meccséhez van szögletadat, vagyis hány meccsen alapul az átlag. A szezon elején egyetlen meccs is érezhetően elmozdíthatja egy csapat átlagát.
Így használd a ProBettingHubon
- Bajnoki rangsorNézd meg a bajnokságok szögletrangsorát a Fogadási statisztikák oldalon.
- Nézd meg a csapatokatMelyik csapat meccsein van a legtöbb szöglet, csapatról csapatra.
- Meccsek keresésePROA Pro Kereső oldalon állíts be egy tartományt a szögletekre, és nézd meg a mai és a közelgő meccsek közül azokat, amelyek beleesnek.
Kérdések és válaszok
- Hány szöglet van átlagosan egy meccsen?
- A szezonban eddig az öt európai topbajnokságban (Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga, Ligue 1) átlagosan 9,7 szöglet jut egy meccsre, a két csapatot együtt számolva. Más bajnokságokban ennél több vagy kevesebb szöglet van, így ez a szám az öt topbajnokság pillanatképe, nem szabály.
- Az öt európai topbajnokság közül melyikben van a legtöbb szöglet meccsenként ebben a szezonban?
- A szezonban eddig Bundesliga: meccsenként 10,6 szöglet. Ez legfeljebb 72 szögletadattal rendelkező meccsen alapul. Az öt közül a legalacsonyabb átlag: Ligue 1, 9,0 szöglet.
- Beleszámítanak a hosszabbításban rúgott szögletek?
- A mi számainkba nem. Ezek a meccset a rendes játékidő végéig számolják: rendes játékidő a ráadással együtt. A hosszabbításban és a tizenegyespárbaj alatt ítélt szögletek nincsenek benne.
- Van szögletszám a meccs egy részére is?
- Nincs. A szögleteket csak a teljes meccsre számoljuk, így a meccs egy részére nincs külön szám. Egy csapat számai a csapat meccsein mindkét fél szögleteit számolják.
Források
- ProBettingHub bajnoki statisztikák (a Pro Kereső kiemelt bajnokságai, a szezon eddigi része)
- ProBettingHub csapatstatisztikák (az öt európai topbajnokság, a szezon eddigi része)