Какво означава над 2,5 гола? Лигите с най-много през този сезон

6 мин. за четенеЧислата се обновяват на всеки час

Основни изводи

  1. Над 2,5 гола означава три или повече гола в мача, без значение кой отбор ги вкарва; нашите числа броят резултата в края на редовното време.
  2. Колко често един мач стига до три гола, зависи много от лигата: препоръчаните лиги в Pro Търсачка силно се различават.
  3. Четете всеки дял заедно с броя на мачовете му: колкото по-малко са мачовете, толкова повече може още да се промени делът.

Какво означава над 2,5 гола

Над 2,5 гола означава, че мачът завършва с три или повече гола, без значение кой отбор ги вкарва. Головете са цели числа, така че един мач винаги е от едната страна на линията: два гола или по-малко е под 2,5.

  • 2–1Над: три гола
  • 1–1Под: само два гола
  • 3–0Над: единият отбор вкара и трите
  • 2–0Под: категорична победа, но пак само два гола

Всяка голова линия работи по същия начин: числото е с половин гол под нужния брой голове.

  • Над 1,5: два или повече гола
  • Над 2,5: три или повече гола
  • Над 3,5: четири или повече гола

Нашите числа броят резултата в края на редовното време: двете полувремена плюс добавеното време. Продълженията и изпълнението на дузпи не влизат.

Числата накратко

Делът на мачовете с три или повече гола през този сезон, в 66 лиги от филтъра „Само препоръчани“ в Pro Търсачка с дял над 2,5: средната стойност за тях и двата края на диапазона.

Средно
55%
66 първенства
Максимум
75%
Super League (Швейцария), 72 мача
Минимум
33%
Championship (Шотландия), 64 мача
Средно 55%Championship (Шотландия): 33%Super League (Швейцария): 75%33%75%МинимумChampionship (Шотландия)Champions… (Шотландия)МаксимумSuper League (Швейцария)Super Lea… (Швейцария)
МинимумChampionship (Шотландия)33%
МаксимумSuper League (Швейцария)75%
Средно55%

42 процентни пункта делят най-високия дял от най-ниския.

Всички препоръчани лиги на една линия

Всяка точка е една лига, поставена според дела на мачовете ѝ с три или повече гола. Линията отбелязва средната стойност; петте лиги с най-високи дялове са надписани.

Над 2,5 гола: дял на мачовете по лиги през този сезон
0%25%75%100%Средно 55%Championship (Шотландия): 33%Premier Soccer League (Южна Африка): 37%Premier League (Египет): 39%Liga Profesional Argentina (Аржентина): 39%NPFL (Нигерия): 41%Serie B (Бразилия): 43%Primera División (Уругвай): 44%Premier League (Беларус): 47%Premier League (Англия): 47%League Two (Англия): 47%K League 1 (Южна Корея): 47%Super Liga (Сърбия): 48%Primera A (Колумбия): 48%Ligue 2 (Франция): 48%1. SNL (Словения): 48%Segunda División (Испания): 49%Liga I (Румъния): 49%First League (България): 49%Serie B (Италия): 50%Segunda Liga (Португалия): 50%I Liga (Полша): 50%Serie A (Бразилия): 51%Premier League (Украйна): 51%1. Lig (Турция): 51%Super League 1 (Гърция): 52%First League (Русия): 52%Premier Division (Ирландия): 53%1. Division (Дания): 53%Primera División (Чили): 54%Liga MX (Мексико): 54%League One (Англия): 54%Allsvenskan (Швеция): 54%Premier League (Русия): 55%Primeira Liga (Португалия): 56%NB I (Унгария): 56%Liga II (Румъния): 56%Czech Liga (Чехия): 56%Superliga (Дания): 57%Pro League (Саудитска Арабия): 57%La Liga (Испания): 57%2. Bundesliga (Германия): 57%Premiership (Шотландия): 58%J1 League (Япония): 59%A-League (Австралия): 59%Süper Lig (Турция): 60%Serie A (Италия): 60%Ligue 1 (Франция): 60%2. Liga (Австрия): 60%Premier League (Уелс): 61%HNL (Хърватия): 61%Ekstraklasa (Полша): 61%Super Liga (Словакия): 62%Championship (Англия): 62%Challenger Pro League (Белгия): 62%Major League Soccer (САЩ): 64%Eliteserien (Норвегия): 64%Bundesliga (Австрия): 64%3. Liga (Германия): 64%Jupiler Pro League (Белгия): 65%Challenge League (Швейцария): 65%FAW Championship (Уелс): 66%Eerste Divisie (Нидерландия): 68%Bundesliga (Германия): 69%Eredivisie (Нидерландия): 72%1. Division (Норвегия): 72%Super League (Швейцария): 75%Super League (Швейцария)Super League (Швейцария) 75%1. Division (Норвегия)1. Division (Норвегия) 72%Eredivisie (Нидерландия)Eredivisie (Нидерландия) 72%Bundesliga (Германия)Bundesliga (Германия) 69%Eerste Divisie (Нидерландия)Eerste… (Нидерландия) 68%
Над 2,5 гола: дял на мачовете по лиги през този сезон
Над 2,5 гола: дял на мачовете по лиги през този сезон
Super League (Швейцария)75%
1. Division (Норвегия)72%
Eredivisie (Нидерландия)72%
Bundesliga (Германия)69%
Eerste Divisie (Нидерландия)68%
FAW Championship (Уелс)66%
Challenge League (Швейцария)65%
Jupiler Pro League (Белгия)65%
3. Liga (Германия)64%
Bundesliga (Австрия)64%
Eliteserien (Норвегия)64%
Major League Soccer (САЩ)64%
Challenger Pro League (Белгия)62%
Championship (Англия)62%
Super Liga (Словакия)62%
Ekstraklasa (Полша)61%
HNL (Хърватия)61%
Premier League (Уелс)61%
2. Liga (Австрия)60%
Ligue 1 (Франция)60%
Serie A (Италия)60%
Süper Lig (Турция)60%
A-League (Австралия)59%
J1 League (Япония)59%
Premiership (Шотландия)58%
2. Bundesliga (Германия)57%
La Liga (Испания)57%
Pro League (Саудитска Арабия)57%
Superliga (Дания)57%
Czech Liga (Чехия)56%
Liga II (Румъния)56%
NB I (Унгария)56%
Primeira Liga (Португалия)56%
Premier League (Русия)55%
Allsvenskan (Швеция)54%
League One (Англия)54%
Liga MX (Мексико)54%
Primera División (Чили)54%
1. Division (Дания)53%
Premier Division (Ирландия)53%
First League (Русия)52%
Super League 1 (Гърция)52%
1. Lig (Турция)51%
Premier League (Украйна)51%
Serie A (Бразилия)51%
I Liga (Полша)50%
Segunda Liga (Португалия)50%
Serie B (Италия)50%
First League (България)49%
Liga I (Румъния)49%
Segunda División (Испания)49%
1. SNL (Словения)48%
Ligue 2 (Франция)48%
Primera A (Колумбия)48%
Super Liga (Сърбия)48%
K League 1 (Южна Корея)47%
League Two (Англия)47%
Premier League (Англия)47%
Premier League (Беларус)47%
Primera División (Уругвай)44%
Serie B (Бразилия)43%
NPFL (Нигерия)41%
Liga Profesional Argentina (Аржентина)39%
Premier League (Египет)39%
Premier Soccer League (Южна Африка)37%
Championship (Шотландия)33%

Средната половина от лигите е между 49% и 61%.

Лигите с най-много мачове над 2,5 гола

Препоръчани лиги с най-висок дял на мачовете с три или повече гола през този сезон
Лига
Място 1Super LeagueШвейцария7286%75%50%3,76
Място 21. DivisionНорвегия23189%72%51%3,81
Място 2EredivisieНидерландия9989%72%61%3,82
Място 4BundesligaГермания7281%69%53%3,50
Място 5Eerste DivisieНидерландия12687%68%44%3,60
Място 6FAW ChampionshipУелс18884%66%46%3,44
Място 7Jupiler Pro LeagueБелгия8982%65%37%3,22
Място 7Challenge LeagueШвейцария6092%65%35%3,13
Място 9Major League SoccerСАЩ49583%64%42%3,26
Място 9EliteserienНорвегия20087%64%38%3,26
Място 93. LigaГермания12081%64%40%3,27
Място 9BundesligaАвстрия6688%64%35%3,18
Място 13ChampionshipАнглия15677%62%38%2,93
Място 13Super LigaСловакия7886%62%38%3,21
Място 13Challenger Pro LeagueБелгия6179%62%34%3,15
Място 16Premier LeagueУелс11981%61%40%3,33
Място 16EkstraklasaПолша11283%61%33%2,98
Място 16HNLХърватия5980%61%41%3,02
Място 19Serie AИталия9886%60%34%3,15
Място 19Süper LigТурция8978%60%33%2,98
Данните са актуализирани на 2.11.2026 г.

Над 2,5 гола е делът на мачовете с три или повече гола. Над 1,5 гола брои два или повече гола, а Над 3,5 гола – четири или повече, от същите мачове; Голове на мач е средният брой голове в един мач. Мачове показва на колко мача се основават дяловете.

Изберете заглавие на колона, за да сортирате таблицата, или име, за да отворите страницата на лигата.

Отборите с най-много мачове над 2,5 гола

Отборите от Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga и Ligue 1, в чиито мачове най-често е имало три или повече гола през този сезон. Делът на един отбор брои головете и на двата отбора, отбелязаните и допуснатите.

Отбори от петте най-силни европейски лиги с най-висок дял на мачовете с три или повече гола през този сезон
Отбор
Място 1BarcelonaLa Liga11100%91%73%5,27
Място 2MonzaSerie A10100%90%70%4,10
Място 3FiorentinaSerie A9100%89%44%3,56
Място 3RennesLigue 1989%89%67%4,33
Място 3StrasbourgLigue 19100%89%44%4,00
Място 61899 HoffenheimBundesliga8100%88%50%3,75
Място 6Bayer LeverkusenBundesliga8100%88%63%4,25
Място 6Bayern MünchenBundesliga888%88%75%4,38
Място 6Borussia MönchengladbachBundesliga888%88%50%4,12
Място 6FC AugsburgBundesliga8100%88%63%4,12
Място 6SC FreiburgBundesliga888%88%50%3,50
Място 12Racing SantanderLa Liga1191%82%55%4,00
Място 12Real MadridLa Liga1182%82%46%3,45
Място 12Real SociedadLa Liga1182%82%46%3,64
Място 15InterSerie A1090%80%60%3,90
Място 16AtalantaSerie A989%78%44%3,67
Място 16AuxerreLigue 1989%78%67%4,00
Място 16LensLigue 1978%78%33%3,22
Място 16Paris Saint GermainLigue 1989%78%56%3,44
Място 16SassuoloSerie A9100%78%44%4,00
Данните са актуализирани на 2.11.2026 г.

Над 2,5 гола е делът на мачовете на отбора с три или повече гола; Мачове показва на колко от мачовете му се основава. В началото на сезона един мач все още може да промени дела на един отбор с няколко пункта.

Линиите над 1,5, 2,5 и 3,5 една до друга

Едни и същи мачове спрямо три голови линии: средният дял в препоръчаните лиги, от най-ниската линия до най-високата.

Над 1,5 гола
78%
66 първенства
Над 2,5 гола
55%
66 първенства
Над 3,5 гола
32%
66 първенства

Средно 78% от мачовете са имали два или повече гола, 55% – три или повече гола, а 32% – четири или повече гола. Всяка следваща линия изисква още един гол, затова по-малко мачове я преминават.

Използвайте ги в ProBettingHub

Въпроси и отговори

Какво означава над 2,5 гола?
Мачът завършва с три или повече гола, без значение кой отбор ги вкарва. 2–1 или 3–0 е над 2,5; 1–1 или 2–0 е под 2,5.
Колко гола са нужни за над 2,5?
Три. Головете са цели числа, а 2,5 е между две и три, така че един мач никога не може да спре точно на линията: два гола или по-малко означава под 2,5, три или повече гола – над 2,5.
Броят ли се продълженията за над 2,5 гола?
В нашите числа – не. Те броят резултата в края на редовното време: двете полувремена плюс добавеното време. Продълженията и изпълнението на дузпи не влизат, така че мач за купа, който е 1–1 в края на редовното време и 2–1 след продълженията, тук се брои като под 2,5.
Коя от петте най-силни европейски лиги има най-много мачове над 2,5 гола през този сезон?
През сезона досега това е Bundesliga: 69% от мачовете ѝ (72 мача) са завършили с три или повече гола. В Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga и Ligue 1 средната стойност е 59%, а най-ниският дял е 47% (Premier League).
Каква е разликата между над 1,5 и над 2,5?
Един гол. Над 1,5 изисква два или повече гола в мача, над 2,5 – три или повече. Всеки мач над 2,5 е и над 1,5, така че делът над 1,5 на една лига никога не е по-нисък от дела ѝ над 2,5.

Източници

  • Статистика за лигите на ProBettingHub (препоръчаните лиги в Pro Търсачка, сезонът досега)
  • Статистика за отборите на ProBettingHub (петте най-силни европейски лиги, сезонът досега)