Корнери в мача: средният брой и лигите с най-много през този сезон
6 мин. за четенеЧислата се обновяват на всеки час
Съдържание
Основни изводи
- Корнерите в един мач са корнерите на двата отбора, събрани заедно; нашите числа броят целия мач в края на редовното време, никога само част от него.
- Колко корнера има средно един мач, зависи от лигата: препоръчаните лиги в Pro Търсачка силно се различават.
- Данни за корнери няма за всеки мач и една лига не показва числа за корнери, докато достатъчно от мачовете ѝ не получат такива данни: дотогава тя е изключена и никога не се брои като нула. До всяко число е посочен броят на мачовете му.
Какво се брои за корнер
Корнер (ъглов удар) се отсъжда, когато играч на защитаващия се отбор последен докосне топката, преди тя да премине собствената му голова линия, без да е отбелязан гол. Атакуващият отбор изпълнява удар от ъгъла на терена.
Корнерите в един мач са корнерите на двата отбора, събрани заедно, без значение кой ги печели. В примерите по-долу всяко число показва корнерите на един отбор.
- 6–5Над 9,5: общо 11 корнера
- 4–3Под 9,5: общо само 7 корнера
- 9–1Над 9,5: общо 10 корнера, почти всички за единия отбор
- 5–4Под 9,5: общо 9 корнера, с един по-малко от десет
Линиите при корнерите работят като линиите при головете: числото е с половин корнер под нужния брой корнери. Над 8,5 корнера означава девет или повече корнера в мача, над 9,5 корнера – десет или повече.
Корнерите се броят само за целия мач, в края на редовното време: двете полувремена плюс добавеното време. Продълженията и изпълнението на дузпи не влизат в нашите числа.
Числата накратко
Корнери на мач през този сезон, двата отбора заедно, в 49 лиги от филтъра „Само препоръчани“ в Pro Търсачка с данни за корнери: средната стойност за тях и двата края на диапазона.
- Средно
- 9,8
- 49 първенства
- Максимум
- 11,4
- League One (Англия), най-много 153 мача с данни за корнери
- Минимум
- 8,7
- 1. Lig (Турция), най-много 128 мача с данни за корнери
Най-високата средна стойност е с 2,7 корнера на мач над най-ниската.
Всички препоръчани лиги на една линия
Всяка точка е една лига, поставена според дела на мачовете ѝ с десет или повече корнера (над 9,5 корнера). Линията отбелязва средната стойност; петте лиги с най-високи дялове са надписани.
| Дял на мачовете с десет или повече корнера по лиги през този сезон | |
|---|---|
| Liga MX (Мексико) | 68% |
| 2. Bundesliga (Германия) | 67% |
| League One (Англия) | 67% |
| Eliteserien (Норвегия) | 64% |
| Premiership (Шотландия) | 64% |
| Super League (Швейцария) | 64% |
| Bundesliga (Германия) | 62% |
| Serie B (Бразилия) | 61% |
| Superliga (Дания) | 60% |
| Championship (Англия) | 58% |
| Eerste Divisie (Нидерландия) | 58% |
| Serie A (Бразилия) | 58% |
| Allsvenskan (Швеция) | 57% |
| Bundesliga (Австрия) | 56% |
| Eredivisie (Нидерландия) | 55% |
| League Two (Англия) | 55% |
| Premier Division (Ирландия) | 55% |
| Major League Soccer (САЩ) | 54% |
| A-League (Австралия) | 53% |
| Jupiler Pro League (Белгия) | 53% |
| Premier League (Беларус) | 52% |
| HNL (Хърватия) | 51% |
| NB I (Унгария) | 51% |
| Primera División (Чили) | 51% |
| 3. Liga (Германия) | 50% |
| Ekstraklasa (Полша) | 50% |
| La Liga (Испания) | 50% |
| Süper Lig (Турция) | 50% |
| Czech Liga (Чехия) | 49% |
| First League (Русия) | 49% |
| Challenger Pro League (Белгия) | 47% |
| J1 League (Япония) | 47% |
| Premier League (Англия) | 47% |
| Serie B (Италия) | 47% |
| Pro League (Саудитска Арабия) | 46% |
| Premier Soccer League (Южна Африка) | 45% |
| Segunda División (Испания) | 45% |
| Super League 1 (Гърция) | 45% |
| Ligue 1 (Франция) | 44% |
| Premier League (Египет) | 44% |
| Serie A (Италия) | 44% |
| Liga I (Румъния) | 42% |
| Ligue 2 (Франция) | 42% |
| Liga Profesional Argentina (Аржентина) | 41% |
| Primera A (Колумбия) | 41% |
| Primeira Liga (Португалия) | 40% |
| Super Liga (Сърбия) | 40% |
| Premier League (Русия) | 38% |
| 1. Lig (Турция) | 36% |
Средната половина от лигите е между 45% и 57%.
Лигите с най-много корнери на мач
| Лига | ||||
|---|---|---|---|---|
| Място 1 | 153 | 11,4 | 80% | 67% |
| Място 2 | 69 | 11,4 | 78% | 64% |
| Място 3 | 133 | 11,1 | 74% | 68% |
| Място 4 | 90 | 11,0 | 73% | 67% |
| Място 5 | 200 | 10,9 | 73% | 64% |
| Място 6 | 72 | 10,7 | 71% | 64% |
| Място 7 | 72 | 10,6 | 75% | 62% |
| Място 7 | 66 | 10,6 | 70% | 56% |
| Място 9 | 357 | 10,6 | 69% | 61% |
| Място 10 | 329 | 10,5 | 70% | 58% |
| Място 10 | 156 | 10,5 | 67% | 58% |
| Място 12 | 130 | 10,5 | 75% | 58% |
| Място 13 | 215 | 10,4 | 68% | 57% |
| Място 14 | 99 | 10,3 | 74% | 55% |
| Място 15 | 89 | 10,3 | 66% | 53% |
| Място 16 | 78 | 10,2 | 71% | 60% |
| Място 17 | 167 | 10,1 | 69% | 55% |
| Място 18 | 115 | 10,1 | 64% | 50% |
| Място 19 | 493 | 10,0 | 64% | 54% |
| Място 20 | 102 | 10,0 | 63% | 49% |
Ъглови удари на мач е средният брой корнери в един мач, двата отбора заедно. Над 8,5 ъглови удара е делът на мачовете с девет или повече корнера, а Над 9,5 ъглови удара – делът с десет или повече, от същите мачове. Мачове с данни за корнери брои мачовете на лигата със статистика, откъдето идват данните за корнерите; числата се основават на мачовете ѝ с данни за корнери, тоест на толкова или по-малко мачове.
Изберете заглавие на колона, за да сортирате таблицата, или име, за да отворите страницата на лигата.
Отборите с най-много корнери на мач
Отборите от Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga и Ligue 1, в чиито мачове е имало най-много корнери през този сезон. Числото на един отбор брои корнерите и на двата отбора в мачовете му, спечелените и допуснатите.
| Отбор | |||
|---|---|---|---|
| Място 1 | 10 | 13,0 | 90% |
| Място 2 | 8 | 12,8 | 88% |
| Място 3 | 11 | 12,6 | 91% |
| Място 4 | 8 | 12,0 | 75% |
| Място 5 | 10 | 11,9 | 80% |
| Място 6 | 9 | 11,8 | 78% |
| Място 7 | 8 | 11,8 | 100% |
| Място 8 | 11 | 11,7 | 73% |
| Място 9 | 9 | 11,7 | 78% |
| Място 9 | 9 | 11,7 | 78% |
| Място 11 | 8 | 11,6 | 75% |
| Място 12 | 9 | 11,6 | 78% |
| Място 13 | 8 | 11,5 | 88% |
| Място 14 | 9 | 11,4 | 67% |
| Място 15 | 8 | 11,4 | 88% |
| Място 16 | 11 | 11,4 | 91% |
| Място 17 | 10 | 11,3 | 90% |
| Място 18 | 11 | 11,0 | 73% |
| Място 18 | 8 | 11,0 | 88% |
| Място 20 | 10 | 10,9 | 90% |
Ъглови удари на мач е средният брой корнери в мачовете на отбора; Мачове с данни за корнери показва колко от мачовете му имат данни за корнери, тоест на колко мача се основава средната стойност. В началото на сезона един мач все още може осезаемо да промени средния брой корнери на един отбор.
Използвайте ги в ProBettingHub
Въпроси и отговори
- Колко корнера има средно в един футболен мач?
- През сезона досега в Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga и Ligue 1 един мач има средно 9,7 корнера, двата отбора заедно. В другите лиги средната стойност е по-висока или по-ниска, така че това число описва петте най-силни лиги, а не е правило.
- Коя от петте най-силни европейски лиги има най-много корнери на мач през този сезон?
- През сезона досега това е Bundesliga: 10,6 корнера на мач. Числото се основава на най-много 72 мача с данни за корнери. Най-ниска от петте е Ligue 1 с 9,0.
- Броят ли се корнерите в продълженията?
- В нашите числа – не. Те броят мача в края на редовното време: двете полувремена плюс добавеното време. Корнерите в продълженията и по време на изпълнението на дузпи не влизат в тях.
- Има ли числа за корнери за част от мача?
- Не. Корнерите се броят само за целия мач, така че няма отделни числа за част от мача. Числата на един отбор броят корнерите и на двата отбора в мачовете на този отбор.
Източници
- Статистика за лигите на ProBettingHub (препоръчаните лиги в Pro Търсачка, сезонът досега)
- Статистика за отборите на ProBettingHub (петте най-силни европейски лиги, сезонът досега)